Connect with us

DİĞER

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ÜYE SEÇİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Published

on

Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği, olağan birlik meclis toplantısı ve birlik üye seçimi yapıldı.

Birlik Başkanı ve Vali Yardımcısı Arif Yalçın Başkanlığında, Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesislerinde toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, meclis ve birlik üyeleri ile köy muhtarları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yalçın, geçtiğimiz dönem Köylere Hizmet Götürme Birliğinin güzel hizmetlere imza attığını, önümüzdeki dönemde de yine güzel hizmetlerin yapılacağını belirterek yapılan seçimin ve toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. İl Genel Meclisi Başkanı Yılmaz da yaptığı konuşmada, 4 yıldır birlik üyeleri ile birlikte uyum içerisinde çalışarak Kütahya’ya ve köylere hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Kütahya İl Özel İdaresinin yaptığı çalışmalarla Türkiye’deki 51 İl Özel İdaresi arasında çok önemli bir noktada olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: “Biz gücümüzü, muhtarlarımızla içerisinde bulunduğumuz dayanışmadan, hizmet anlayışımızdaki adaletli davranmadan alıyoruz. Herhangi bir ayrımcılık yapmadan, herkese öncelikli hizmet neyse onu götürmeye çalışıyoruz. Bunun karşılığını da görüyoruz ve fevkalade mutluyuz. Bu bizler için görevde bulunduğumuz süre içinde alınabilecek en büyük madalya. Geçen yıldan devam eden programlarımızın yanı sıra bu yıl da çok güzel bir programımız var. Bu program dahilinde hizmetlere devam edeceğiz.” dedi.

Yapılan hizmetlere sahip çıkılması gerektiğini de ifade eden Yılmaz, bu konuda muhtarlardan destek istedi. Konuşmaların ardından Köylere Hizmet Götürme Birliği üyelerinin seçimi yapıldı. Seçim sonuçlarına göre, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliğine, İl Genel Meclisinden Musa Yılmaz ve Emin Sarıkaya, ile merkez köy muhtarlardan Ağaçköy Muhtarı Ömer Demirtaş ve Çobanlar Köy Muhtarı Mustafa Yelken seçildi.

Continue Reading

ASAYİŞ

[VİDEO] OTOBÜS KISA SÜREDE İÇİNDE HURDAYA DÖNDÜ – OTOBÜS YANGINI

Published

on

Kütahya – Bursa seferini yapan Kütahya’ya ait bir şehirlerarası yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle yandı. Olay yerine 15 dakika gecikmeyle gelen itfaiye ekipleri vatandaşların da tepkisi ile karşılaştı.işte o anlar.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’dan Bursa’ya yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs, Bursa yakınlarında seyir halinde iken alev aldı.

Otobüsün motor kısmından çıkan yoğun duman ve alevler üzerine, sürücü, aracı yol kenarına park ederek hemen yolcuları tahliye etti. Olay yerine geç geldiği de ifade edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken, otobüsün büyük bölümü kül oldu.

Otobüsün yanmaya başladığı yere yakın alanda benzin istasyonun bulunması vatandaşları korkuttu. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Yoldan geçen vatandaşlar ve yolcular ise yangın anını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Continue Reading

DİĞER

KÜTAHYA’NIN SEVİLEN SİMASI ŞAİR BEKİR KONÇİ VEFAT ETTİ

Published

on

Kütahya’nın sevilen simalarından olan Bekir Konçi vefat etti. Şair olan ve birçok şiiri bulunan Konçi, sanat camiasında sevilen ve sayılan bir isimdi. Konçi’nin vefatı sanat camiası içinde büyük üzüntü yarattı. Konçi’nin cenazesi Ulu Cami’den kaldırılarak Sultanbağı Meazrlığı’na defnedildi. Konçi evli ve 4 çocuk babasıydı.

Continue Reading

DİĞER

MURAT DAĞI’NDAN GECE MANZARALARI İLGİ ÇEKİYOR

Published

on

Kütahya ve Uşak sınırları içinde yer alan 2 bin 340 metre yüksekliğe sahip Murat Dağı, barındırdığı doğal yaşam dikkat çekiyor. Kara çam ormanları ile kaplı dağın eteklerinde az sayıda yerleşim yeri bulunurken, bölgeyi ziyaret edenler geceleri gök yüzünde adeta yıldız şöleni ile karşılaşıyor.

Continue Reading

Öne çıkanlar