Connect with us

DİĞER

KÜTAHYAPOR’A GÜÇLÜ ADAY: TURGAY ESENDEMİR RESMEN ADAY OLDU

Published

on

Kütahyaspor bu yıl BAL 10.Grup’ta tüm beklentilere rağmen başarılı olamayınca yönetim görevi bırakma kararı aldı. Kütahya’nın tanınmış iş insanlarından olan Turgay Esendemir de Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile de görüşerek aday olduğunu açıkladı. Esendemir, kongre kararı alınması halinde yönetim listesi oluşturarak seçimde başkan adayı olacağını resmen duyurdu. Esendemir’in yazılı açıklaması şöyle; “Mevcut yönetimin olağanüstü kongre kararı alması halinde, Kütahyasporumuzu kurumsal bir yapıya kavuşturmak için, güçlü ve şeffaf bir yönetim şekli ile göreve talibiz. Kütahyamız gelişiyor, değişiyor, beklentiler artıyor. Kütahyasporumuz da bu gelişmelere ayak uyduracak yapıya kavuşmalıdır. Takımımıza yakışacak stat, tesisler, alt yapı planlamaları yapılarak üst liglerde kalıcı başarılar elde etmek şanlı taraftarımızın tek beklentisidir. Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ile yaptığımız görüşmede, hedeflerimizi anlattık. Kütahyaspor’u profesyonel üst liglere çıkartmak her Kütahyaspor yönetiminin en kutsal görevidir. Mazisinde büyük başarılar barındıran Kütahyasporumuza hizmet etmek tek temennimizdir.”

Öte yandan Yeni Kütahya’nın edindiği bilgilere göre Kütahyapor yönetiminin bu hafta içinde olağan üstü kongre kararı alması bekleniyor. Bilindiği gibi daha önce de yazılı bir açıklama bu yönde yapılmıştı.

Continue Reading

ASAYİŞ

[VİDEO] OTOBÜS KISA SÜREDE İÇİNDE HURDAYA DÖNDÜ – OTOBÜS YANGINI

Published

on

Kütahya – Bursa seferini yapan Kütahya’ya ait bir şehirlerarası yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle yandı. Olay yerine 15 dakika gecikmeyle gelen itfaiye ekipleri vatandaşların da tepkisi ile karşılaştı.işte o anlar.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’dan Bursa’ya yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs, Bursa yakınlarında seyir halinde iken alev aldı.

Otobüsün motor kısmından çıkan yoğun duman ve alevler üzerine, sürücü, aracı yol kenarına park ederek hemen yolcuları tahliye etti. Olay yerine geç geldiği de ifade edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken, otobüsün büyük bölümü kül oldu.

Otobüsün yanmaya başladığı yere yakın alanda benzin istasyonun bulunması vatandaşları korkuttu. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Yoldan geçen vatandaşlar ve yolcular ise yangın anını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Continue Reading

DİĞER

KÜTAHYA’NIN SEVİLEN SİMASI ŞAİR BEKİR KONÇİ VEFAT ETTİ

Published

on

Kütahya’nın sevilen simalarından olan Bekir Konçi vefat etti. Şair olan ve birçok şiiri bulunan Konçi, sanat camiasında sevilen ve sayılan bir isimdi. Konçi’nin vefatı sanat camiası içinde büyük üzüntü yarattı. Konçi’nin cenazesi Ulu Cami’den kaldırılarak Sultanbağı Meazrlığı’na defnedildi. Konçi evli ve 4 çocuk babasıydı.

Continue Reading

DİĞER

MURAT DAĞI’NDAN GECE MANZARALARI İLGİ ÇEKİYOR

Published

on

Kütahya ve Uşak sınırları içinde yer alan 2 bin 340 metre yüksekliğe sahip Murat Dağı, barındırdığı doğal yaşam dikkat çekiyor. Kara çam ormanları ile kaplı dağın eteklerinde az sayıda yerleşim yeri bulunurken, bölgeyi ziyaret edenler geceleri gök yüzünde adeta yıldız şöleni ile karşılaşıyor.

Continue Reading

Öne çıkanlar