Connect with us

DİĞER

SARAÇOĞLU ESNAFLA BULUŞTU

Published

on

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi ve Kütahya Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programında Hürriyet Caddesi esnafları ile bir araya geldi.

Esnaflarla samimi bir ortamda sohbet eden Başkan Saraçoğlu “Göreve geldiğimiz günden bu yana Kütahya’mız için sizler için var gücümüzle çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin görüş ve önerileri bizler için kıymetlidir. Her fırsatta sizlerle bir araya gelerek sizlerin yasalar çerçevesinde istek ve arzularını yerine getirmeye gayret ediyoruz. Sizler şehrimizin önemli bir kesimini oluşturuyorsunuz. Esnaflarımız ülke ve şehir ekonomisinin lokomotifi gibidir. Amacımız şehrimizdeki esnafımızın karşılaştığı sıkıntıları, yapılması gereken çalışmaları sizlerle görüş alışverişinde bulunarak en hızlı şekilde çözüme ulaştırmaktır. Kütahya Belediyesi olarak kapımız tüm hemşehrilerimize olduğu gibi sizlere de her daim açıktır. Sizlere işlerinizde kolaylıklar, hayırlı bol kazançlar diliyorum” dedi.

Hürriyet Caddesi esnafı ile bir araya gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu hemşehrilerinin talep ve önerilerini dinleyerek en hızlı şekilde çözüme ulaştırmaya gayret edeceklerini ifade etti. Hürriyet Caddesinde düzenlenen programda Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlun’a, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş ve Kent Konseyi Başkanı Zekeriya Dağcı eşlik etti.

 

Esnaflar Saraçoğlu’nu dinledi Başkan Esnaflarla tek tek tokalaştı Toplantıya Başkan yardımcıları da katıldı Sorunlar tek tek not edildi Sokakta büyük bir masa hazırlandı Esnaf sorununu rahat bir şekilde dile getirdi Birlikte çözüm yolları arandı Toplantıya katıım yoğundu

Continue Reading

ASAYİŞ

[VİDEO] OTOBÜS KISA SÜREDE İÇİNDE HURDAYA DÖNDÜ – OTOBÜS YANGINI

Published

on

Kütahya – Bursa seferini yapan Kütahya’ya ait bir şehirlerarası yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle yandı. Olay yerine 15 dakika gecikmeyle gelen itfaiye ekipleri vatandaşların da tepkisi ile karşılaştı.işte o anlar.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’dan Bursa’ya yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs, Bursa yakınlarında seyir halinde iken alev aldı.

Otobüsün motor kısmından çıkan yoğun duman ve alevler üzerine, sürücü, aracı yol kenarına park ederek hemen yolcuları tahliye etti. Olay yerine geç geldiği de ifade edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken, otobüsün büyük bölümü kül oldu.

Otobüsün yanmaya başladığı yere yakın alanda benzin istasyonun bulunması vatandaşları korkuttu. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Yoldan geçen vatandaşlar ve yolcular ise yangın anını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Continue Reading

DİĞER

KÜTAHYA’NIN SEVİLEN SİMASI ŞAİR BEKİR KONÇİ VEFAT ETTİ

Published

on

Kütahya’nın sevilen simalarından olan Bekir Konçi vefat etti. Şair olan ve birçok şiiri bulunan Konçi, sanat camiasında sevilen ve sayılan bir isimdi. Konçi’nin vefatı sanat camiası içinde büyük üzüntü yarattı. Konçi’nin cenazesi Ulu Cami’den kaldırılarak Sultanbağı Meazrlığı’na defnedildi. Konçi evli ve 4 çocuk babasıydı.

Continue Reading

DİĞER

MURAT DAĞI’NDAN GECE MANZARALARI İLGİ ÇEKİYOR

Published

on

Kütahya ve Uşak sınırları içinde yer alan 2 bin 340 metre yüksekliğe sahip Murat Dağı, barındırdığı doğal yaşam dikkat çekiyor. Kara çam ormanları ile kaplı dağın eteklerinde az sayıda yerleşim yeri bulunurken, bölgeyi ziyaret edenler geceleri gök yüzünde adeta yıldız şöleni ile karşılaşıyor.

Continue Reading

Öne çıkanlar