Connect with us

HABERLER

SİYASİLER ERKEN SEÇİME HAZIR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında erken seçim tarihi vermesiyle birlikte siyaset gündeminde gözler bir anda liderlere çevrildi. AK Parti ve MHP İl Başkanları seçime hazır olduklarını ifade ederken CHP ise erken seçimden kaçmadıklarını söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dünkü grup toplantısında dile getirdiği ve tarihini bile verdiği erken seçim çağrısı Türkiye siyasetin gündemine oturdu. Parti liderleri erken seçimle ilgili kısa açıklamalarda bulurken yerelde il başkanları da erken seçimle ilgili görüşlerini açıkladılar.

YARIN BİLE OLSA HAZIRIZ

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş yarın seçim olsa bile hazır olduklarını söyledi. Çetinbaş “Erken seçim AK Parti Genel Merkezi ve yürütme kurulunun yaptığı çalışma ile şekillenecektir. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın alacağı netice ile erken seçim tarihi belli olacaktır. Biz yarın seçim olsa bile seçime hazırız. Seçimler siyasi partiler için keyifli çalışmalardır. AK Parti seçimleri layıkı ile muktedir durumdadır. İnanıyorum ki halkımız AK Partiyi bu seçimde de en yüksek teveccühü gösterecektir” dedi.

MHP İKTİDARIN ÖNÜNÜ AÇIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz ise yaptığı açıklamada MHP’nin yaptığı bu hamle ile iktidarın önünü açtığını söyledi. Şahbaz “Erken seçim önerisi şu anki iktidarın ülkeyi 2019’a taşıyamayacağının göstergesidir. MHP bu anlamda iktidarın önünü açıyor. Biz CHP olarak seçimden ve erken seçimden kaçmıyoruz. Halkın erken seçimle birlikte bu iktidara son vereceğini düşünüyoruz” dedi.

CUMHUR İTTİFAKINI BOZMAK İSTİYORLAR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım ise kurulan cumhur ittifakının bozulmak istendiğini söyledi. Yıldırım “Erken seçimi genel başkanımız Sayın Bahçeli grup toplantısında gündeme getirdi. Yakın siyasi tarihimizde Sayın Bahçeli’nin buna benzer açıklamaları oldu ve bu açıklalar yerini buldu. Günümüzde artık soğuk savaşlar sıcak temaslara döndü. Erken seçim tarihin büyük taarruzun yıldönümüdür ve bu çok önemlidir. Göreve geldiğimiz günden beri sahalardayız ve biz erken seçime hazırız. Kurduğumuz cumhur ittifakını bozmak isteyenler var. Bunun için erken seçim gereklidir.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar