Connect with us

DİĞER

VATANDAŞ “MAĞDURUM” DİYOR BELEDİYE “MAĞDUR ETMEDİK” DİYOR

Published

on

İnköy Mahallesi’nde tarlasının üzerinden izinsiz su hattı çekildiğini iddia eden vatandaş yetkililere sistem etti. Diğer taraftan konunun muhatabı Kütahya Belediyesi İnköy’de imar çalışması yapıldığını ve muhtarın konu ile ilgili bilgisinin olduğunu söyledi. Ekili tarlanın kazılarak boru hattı döşenmesi İnköylü çiftçilerin bir numaralı gündemi oldu.

KÖYLÜ “MAĞDUR OLDUM” DİYOR

İnköy Mahallesi’nde tarlası bulunan bir vatandaş TOKİ yeni etap için tarlasından izinsiz olarak kazıldığını ve su hattının geçtiğini iddia etti. Mağdur olduğunu dile getiren vatandaş belediyenin kendilerine haber vermediğini, tarlalardan imar geçmediğini ve paraların ödenmediğini iddia etti. Kendilerine haber verilmeden ekili tarladan kazılarak su hatlarının geçildiğini iddia eden tarla sahibi “bize hiç haber verilmeden ve izin alınmadan tarlalarımızdan su hattı çekildi. Biz hizmet yapılmasın demiyoruz. TOKİ’ye hizmet yapılacaksa biz de destek olalım birlikte yapalım ancak bize sorulmadan, izin alınmadan, paraları verilmeden ekili tarlalarımızdan su hatları geçirildi. Aynı uygulama Parmakören’de imar geçirilerek yapıldı. Bizde imar bile geçmedi” sözleri ile yetkililere seslendi.

“İŞİ TOKİ’YE BIRAKMADIK”

Konunun muhatabı Kütahya Belediye Belediyesi adına görüşlerini aldığımız Belediye Başkan yardımcısı Murat Arık konu ile ilgili imarın geçtiğini, paraların kısa süre içinde ödeneceğini ve muhtarın bilgisinin olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Murat Arık “TOKİ yeni etapları için su hattı işlemini biz yaptık. Vatandaşlarımız mağdur olmasın diye işi TOKİ’ye bırakmadık. Eğer bu işi TOKİ yapsaydı vatandaşlarımız ne paralarını alabilirlerdi ne de diğer talepleri yerine gelirdi. Kütahya Belediyesi olarak vatandaşımız mağdur olmasın diye bu işi üstlendik. İnköy ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Konu ile ilgili imar değişikliği meclise geldi ve onaylandı. Muhtarımızın bilgisi var. Ot bedeli olarak bilinen paralar tarla sahiplerine en kısa süre içinde ödenecek. Belediyemize gelen İnköylü vatandaşlarımıza durumu tek tek anlatıyoruz. Vatandaşlarımızla anlaşma zemini buluyoruz. Kimseyi mağdur etmek istemiyoruz ve etmedik de” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

ASAYİŞ

[VİDEO] OTOBÜS KISA SÜREDE İÇİNDE HURDAYA DÖNDÜ – OTOBÜS YANGINI

Published

on

Kütahya – Bursa seferini yapan Kütahya’ya ait bir şehirlerarası yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle yandı. Olay yerine 15 dakika gecikmeyle gelen itfaiye ekipleri vatandaşların da tepkisi ile karşılaştı.işte o anlar.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’dan Bursa’ya yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs, Bursa yakınlarında seyir halinde iken alev aldı.

Otobüsün motor kısmından çıkan yoğun duman ve alevler üzerine, sürücü, aracı yol kenarına park ederek hemen yolcuları tahliye etti. Olay yerine geç geldiği de ifade edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken, otobüsün büyük bölümü kül oldu.

Otobüsün yanmaya başladığı yere yakın alanda benzin istasyonun bulunması vatandaşları korkuttu. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Yoldan geçen vatandaşlar ve yolcular ise yangın anını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Continue Reading

DİĞER

KÜTAHYA’NIN SEVİLEN SİMASI ŞAİR BEKİR KONÇİ VEFAT ETTİ

Published

on

Kütahya’nın sevilen simalarından olan Bekir Konçi vefat etti. Şair olan ve birçok şiiri bulunan Konçi, sanat camiasında sevilen ve sayılan bir isimdi. Konçi’nin vefatı sanat camiası içinde büyük üzüntü yarattı. Konçi’nin cenazesi Ulu Cami’den kaldırılarak Sultanbağı Meazrlığı’na defnedildi. Konçi evli ve 4 çocuk babasıydı.

Continue Reading

DİĞER

MURAT DAĞI’NDAN GECE MANZARALARI İLGİ ÇEKİYOR

Published

on

Kütahya ve Uşak sınırları içinde yer alan 2 bin 340 metre yüksekliğe sahip Murat Dağı, barındırdığı doğal yaşam dikkat çekiyor. Kara çam ormanları ile kaplı dağın eteklerinde az sayıda yerleşim yeri bulunurken, bölgeyi ziyaret edenler geceleri gök yüzünde adeta yıldız şöleni ile karşılaşıyor.

Continue Reading

Öne çıkanlar