Connect with us

DİĞER

VATANDAŞ “MAĞDURUM” DİYOR BELEDİYE “MAĞDUR ETMEDİK” DİYOR

İnköy Mahallesi’nde tarlasının üzerinden izinsiz su hattı çekildiğini iddia eden vatandaş yetkililere sistem etti. Diğer taraftan konunun muhatabı Kütahya Belediyesi İnköy’de imar çalışması yapıldığını ve muhtarın konu ile ilgili bilgisinin olduğunu söyledi. Ekili tarlanın kazılarak boru hattı döşenmesi İnköylü çiftçilerin bir numaralı gündemi oldu.

KÖYLÜ “MAĞDUR OLDUM” DİYOR

İnköy Mahallesi’nde tarlası bulunan bir vatandaş TOKİ yeni etap için tarlasından izinsiz olarak kazıldığını ve su hattının geçtiğini iddia etti. Mağdur olduğunu dile getiren vatandaş belediyenin kendilerine haber vermediğini, tarlalardan imar geçmediğini ve paraların ödenmediğini iddia etti. Kendilerine haber verilmeden ekili tarladan kazılarak su hatlarının geçildiğini iddia eden tarla sahibi “bize hiç haber verilmeden ve izin alınmadan tarlalarımızdan su hattı çekildi. Biz hizmet yapılmasın demiyoruz. TOKİ’ye hizmet yapılacaksa biz de destek olalım birlikte yapalım ancak bize sorulmadan, izin alınmadan, paraları verilmeden ekili tarlalarımızdan su hatları geçirildi. Aynı uygulama Parmakören’de imar geçirilerek yapıldı. Bizde imar bile geçmedi” sözleri ile yetkililere seslendi.

“İŞİ TOKİ’YE BIRAKMADIK”

Konunun muhatabı Kütahya Belediye Belediyesi adına görüşlerini aldığımız Belediye Başkan yardımcısı Murat Arık konu ile ilgili imarın geçtiğini, paraların kısa süre içinde ödeneceğini ve muhtarın bilgisinin olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Murat Arık “TOKİ yeni etapları için su hattı işlemini biz yaptık. Vatandaşlarımız mağdur olmasın diye işi TOKİ’ye bırakmadık. Eğer bu işi TOKİ yapsaydı vatandaşlarımız ne paralarını alabilirlerdi ne de diğer talepleri yerine gelirdi. Kütahya Belediyesi olarak vatandaşımız mağdur olmasın diye bu işi üstlendik. İnköy ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Konu ile ilgili imar değişikliği meclise geldi ve onaylandı. Muhtarımızın bilgisi var. Ot bedeli olarak bilinen paralar tarla sahiplerine en kısa süre içinde ödenecek. Belediyemize gelen İnköylü vatandaşlarımıza durumu tek tek anlatıyoruz. Vatandaşlarımızla anlaşma zemini buluyoruz. Kimseyi mağdur etmek istemiyoruz ve etmedik de” ifadelerini kullandı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar