Connect with us

DİĞER

VALİ NAYİR ŞİKAYETLERİ VE ÖNERİLERİ DİNLEDİ

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir istek, şikayet, önerileri dinlemek ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Vali Nayir, vatandaşın istek ve arzularını birinci ağızdan dile getirebilmesi, sorunlara yerinde çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirdiği halk buluşmaları kapsamında Zığra ve İkizhüyük mahallerini ziyaret etti. Kütahya Belediyesi tarafından yapılan Zığra Sosyo- Kültür Merkezi ile İkizhüyük Sosyo- Kültür Merkezinde mahalle sakinleriyle bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir’e Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık, İl Jandarma Komutanı Tayfun Dündar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay, İl Mahalli İdareler Müdürü Hüseyin Bozkurt, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammet Gümüş eşlik etti. Zığra Mahallesi Muhtarı Kadir Yeşildağ ile İkizhüyük Mahallesi Muhtarı Veysel Uygun’dan mahallelerin genel durumu hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir vatandaşların istek ve arzularını dinledi, not aldı.

“TEK DERDİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYACINI GİDERMEK”

Merkez mahalle sakinleriyle gerçekleştirilen toplantıların tamamlandığını, köyden dönüşen mahalle ziyaretlerinin sürdüğünü ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kamu görevini yerine getiren valilik ve belediye çalışanları olarak tek derdimiz vatandaşlarımızın ihtiyacını gidermek. Gayemiz emniyet, asayiş, altyapı, eğitim, sağlık hizmetlerini, bize düşen görevleri sizin bulunduğunuz yere kadar getirmek. Zaman zaman da kendimizi bir aynada görmek istiyoruz. Neler yaptık, yapılan hizmetlerden vatandaş memnun mu değil mi anlamaya çalışıyoruz” dedi.

“DEVLET SİZE ELDEN PARA VERMEZ, TELEFONLA PARA İSTEMEZ”

Son günlerde artan dolandırıcılık olaylarına da dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehir merkezindeki kameraların tamamlandığını grup yollara da kamera sistemi kurularak araçların kontrol altında tutulacağını söyledi. Devletin elden para vermeyeceğini, hiçbir şekilde telefonla para istemeyeceğinin altını çizen Vali Nayir, “Telefonla arayarak bazen bizim adımızı, devletin jandarmasının, savcısının adı kullanılarak sizden para talep edenler oluyor. Bunlara inanmayın, kimse telefonla sizden para istemez. Yaşlı teyzelerimizi uyarın. Valilik ve kaymakamlıktan yardım çıktı diyerek teyzelerimizin evine giden, sakladığı paranın yerini öğrenen dolandırıcılar var. Kimse kimsenin ayağına gidip para yardımı yapmıyor, elden para uygulamamız yok bizim. Bu tarz durumlarda 112’yi arayın. Sizi farklı yöntemlerle kandırmaya, dolandırmaya, paranızı almaya çalışanlara fırsat vermeyin” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından vatandaşlara tek tek söz veren Vali Ahmet Hamdi Nayir sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Vali Ahmet Hamdi Nayir Zığra mahallesi ziyareti esnasında Kütahya Halk Eğitimi Merkezi tarafından Zığra Sosyo- Kültür Merkezinde kadınlara yönelik başlatılan “İğne Oyası Kursu”nu da ziyaret edip, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar