Connect with us

DİĞER

BİRÇOK BELDEDEN FAZLA BÜTÇEYE SAHİP KHB BÜTÇESİ 14 MİLYON TL

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı sonrası yeni seçilen birlik üyeleriyle bir araya geldi.

Birlik encümeni, ihale komisyonu, plan-bütçe komisyonu üye seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, köylere götürülen hizmetlerde kullanılan kaynaklardan bir tanesinin de Köylere Hizmet Götürme Birliğine ait olduğunu söyledi.  Merkez ilçe dahil olmak üzere her ilçede Köylere Hizmet Götürme Birliği olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, birliğin il merkezinde vali yardımcısı, ilçelerde ise kaymakamlar başkanlığında bir araya geldiğini kaydetti.

“14 MİLYON TL BÜTÇE”

İl Genel Meclisi üyeleri ile muhtarlardan seçilen üyelerin yer aldığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin aktarılanlarla birlikte 14 milyon TL bütçesi olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu birçok ilçe belediyesinden daha fazla bir kaynak aslında. Bizler İl Özel İdaresi olarak da yapacağımız işlerin birçoğunun yetkisini Köylere Hizmet Götürme Birliklerimize devrederek daha kısa ve daha etkili yoldan hizmet götürmeye çalışıyoruz. Burada birlik encümeni arkadaşlarımız, vali yardımcımız da bunu titizlikle takip ediyorlar. Bu yapılan çalışmanın da yerinde, uygun olarak devlet için en tasarruflu şekilde yerine getirilmesini sağlamaya çalışıyorlar” dedi.

“BÜTÇE EN UYGUN ŞEKİLDE KULLANILACAK”

Şehirdeki hizmetlerin köylerde de olması için titiz bir çalışma yürütüldüğünü belirten Vali Nayir, “Sizler bir emaneti almışsınız sırtınıza köylerinize hizmet götürmek üzere seçilmiş bulunuyorsunuz. Yeni bir emaneti de birliğimizim yönetimine seçilen arkadaşlarımız aldılar. İl merkezindeki bütün köylerimize bu birlik aracılığıyla hazırlanan bütçenin en uygun şekilde harcanması için gayret sarf edecekler. İnsanımız hizmetin en iyisine layık. En güzelini, en uzun ömürlü hizmeti yapmaya çalışıyoruz. Çok güzel örnekler gördüm gittiğim köylerde. Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak, çeşmelerimizden, otobüs duraklarımıza, oyun parklarımıza kadar köyümüze verebileceğimiz desteğin en güzelini vermeye çalıştık. Hedefimiz şehirde ne varsa köyde de o olması” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar