Connect with us

EKONOMİ

765 İŞSİZE İŞ İMKANI

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Kütahya Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Kütahya İl Müftülüğü, İl Özel İdaresi, Kültür Turizm Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlükleri, arasında imzalanan protokol ile Toplum Yararına Program kapsamında il ve ilçeler dahil toplam 765 kişi 6 ay süre ile  istihdam edilecek.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür vekili Kamil Uçan yaptığı açıklamada; “Protokol gereğince22 Mayıs 2018 ile 21 Kasım 2018 tarihleri arasında 6 ay süre ile uygulanacak olan programlar sayesinde 765 işsiz, geçici süreli iş imkânına kavuşacaktır.Bu kapsamda başvurular; 24 Nisan 2018 tarihinde başlayacak olup 28 Nisan 2018 tarihinde  sona erecektir” dedi.

Programlar; çevre temizliği, park düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi, ağaçlandırma ve fidan dikim faaliyetlerini kapsıyor. Programa ait giderler katılımcıların SGK primleri ve maaşları İŞKUR tarafından finanse edilecek. Programa müracaatta bulunmak isteyen iş arayanların kuruma kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli, malul, dul ve yetim aylığı bağlanmamış olmaları, öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç) gerekiyor. Başvurular 28 Nisan 2018 tarihine kadar  İŞKUR İl Müdürlüğüne veya hizmet noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden yapılacak.

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar