Connect with us

EĞİTİM

FETÖ’DEN DEVLETE GEÇEN YURTLARDA İNCELEME

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonları kapsamında devlete geçen ve öğrencilerin hizmetine sunulan yurtlarda incelemelerde bulundu.

Kütahya İl Defterdarlığı tarafından Kütahya İl Müftülüğü, Diyanet Vakfı, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ile Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfına (TÜRGEV) devredilen yurt binalarında incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Defterdarı Ömer Faruk Önel, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ile ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Kütahya Başkanı Mustafa Önsay eşlik etti. Vali Ahmet Hamdi Nayir, sırasıyla TÜRGEV Kız Öğrenci Yurdu, Aliya İzzetbegoviç Erkek Öğrenci Yurdu, Hesna Köksal Hayme Hatun Kur’an Kursu, Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu ile Bölcek Mahallesinde yapımı ve onarımı devam eden iki binayı inceledi. Devletin el koyduğu taşınmaz mal varlıklarının asıl sahibi millete geçtiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, yurt müdürlerine ve öğrencilere önemli görevler düştüğünü söyledi. Vali Nayir, “Buralarda siz ne kadar başarılı olursanız bu milletin eline geçmiş olan bu yerler o kadar faydalı olacak” dedi.

TÜRGEV Kız Öğrenci Yurdunun 120, Aliya İzzetbegoviç Erkek Öğrenci Yurdunun 100, Hesna Köksal Hayme Hatun Kur’an Kursunun 70, Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdunun ise 100 kişi kapasiteli olduğu bildirildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar