Connect with us

EĞİTİM

BİLSEM’DE BİLİM GÜNLERİ

Ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi bilim fuarı sergisi açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Kütahya Bilim ve Sanat Merkezinde bilim fuarı sergisi açıldı.

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmak amaçlanıyor.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Kütahya Bilim ve Sanat Merkezinin hazırladığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarı açıldı. Kütahya Bilim ve Sanat Merkezinin öğrencilerinin danışman öğretmenleriyle birlikte hazırlamış olduğu projelerin sergilendiği fuarı çok sayıda bilim sever ziyaret etti. Açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit´in yaptığı fuara; Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Ertaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek ile çok sayıda veli katılım gösterdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar