Connect with us

HABERLER

BASKETBOLDA ADIM ADIM 2. LİGE

Türkiye Basketbol Federasyonu Erkekler Basketbol Bölgesel Lig’den 2.lige yükselme müsabakasında 1. Grupta yer alan Kütahya Belediyespor, Dumlupınar Spor Salonunda oynadığı müsabakada ligin kuvvetli ekibi Çanakkale Umurbey Belediyesporu 68-62 yenerek 2.lige çıkma yolunda büyük bir avantaj sağladı.

Güçlü rakibi karşısında üstünlüğü maçın başından sonuna kadar bırakmayan Kütahya Belediyespor ilk periyotu 22-15, ikinci periyotu 42-31 önde kapattı. Üçüncü ve dördüncü periyotta da üstünlüğünü elden bırakmayan Kütahya Belediyespor, grubun şampiyonluk adaylarından olan Umurbey Belediyespor karşında kazanmasını bilerek evinde 2 de 2 yaptı ve 2.lige çıkma adına önemli bir adım attı. Kütahya Belediyespor bu galibiyetle gruptaki iddiasını sürdürürken, 2 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00’da Çorlu Belediyesi Spor Salonu’nda oynayacağı Çorlu Belediye maçı öncesi moral kazanmış oldu.

Dumlupınar Spor Kapalı Salonunda gerçekleştirilen müsabakayı çok sayıda basketbol sever ile birlikte Kütahya Belediyespor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Gölgeli izledi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar