Connect with us

HABERLER

SİYASET TRAFİĞİ HIZLANDI

24 Haziran seçimleri için siyasi partilerde aday adaylık başvuruları hız kazandı. Şuana kadar en çok aday adaylık başvurusu yapılan parti iktidar partisi AK Parti oldu.

24 Haziranda yapılacak olan Başkanlık ve milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı başvuruları hız kazandı. Siyasi partilerde ve kulislerde milletvekilliği için yoğun bir mesai harcanırken aday adayları da tek tek gündeme gelmeye başladı. En çok aday adaylık başvurusu yapılan siyasi parti her dönemde olduğu gibi yine iktidar parti AK Parti olurken diğer patilerde de aday adayları birer birer açıklama yaparak aday adaylıklarını kamuoyuna duyuruyor.

EN ÇOK ADAY ADAYI AK PARTİDE

AK Partide bugüne kadar Adnan Ersoy, DPÜ öğretim görevlisi Abdullah Karabulut, gazeteci Fatma Çakır, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Ürünleri Genel Müdür vekili Altuğ Atalay, Tes İş Şube Başkanı Eşref Erden, Tavşanlı AK Parti eski ilçe başkanı Mehmet Demir, Kütahya Beyaz Derneği Başkanı Halil Bilgiç aday adaylıklarını açıkladılar.

IŞIK ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisinde ise 23’üncü ve 24’üncü dönem Kütahya Milletvekili, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Genel Sekreteri Alim Işık, esnaf Sedat Kabaağaç, MHP eski il başkanı Erol Alpertürk, Avukat Buket Güngör, Doç. Dr. Ali Serdar Nazlıpınar aday adaylıklarını açıkladı.

CHP’DE ADAY ADAYLARI ŞEKİLLENİYOR

Cumhuriyet Halk Partisinde ise İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, CHP eski milletvekili adayı Dr. Fazıl Kasap, Rıdvan Çakır aday adaylıklarını açıkladı. İyi Partide ise Gürkan Gür ve Aynur Sezer aday adaylığını açıklayan isimler oldu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar