Connect with us

EKONOMİ

BAKAN EROĞLU161 MİLYON TL’LİK TESİSLERİN TEMELİNİ ATACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kütahya’da 161 milyon TL yatırım bedelli 8 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kütahya’da tesis edilen toplam 8 tesisten 1 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 7 adet tesisin ise temelini atacak. Açılışı gerçekleştirilecek tesis Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’ya kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 6 adet, Orman Genel Müdürlüğü’nce yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 3 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’da Valilik Önü’nde düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 161 milyon TL yatırım bedelli 8 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

KÜTAHYA’YA 161 MİLYON TL’LİK 8 TESİS

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek 6 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmaların da temellerini atacak. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DSİ Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Gediz Gürkuyu Üzümlü Barajı’nın açılışını gerçekleştirecek. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 8 tesisin maliyeti ise 161 milyon TL. Ayrıca, Kütahya’da düzenlenecek merasimde 10 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu ceviz ve badem fidanı türlerinden oluşan toplam 3.000 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

KÜTAHYA TAŞKIN ZARARLARINDAN KORUNUYOR

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 2 milyon 940 bin metreküp su depolanacak. 1 il merkezi, 1 ilçe merkezi, 2 mahalle ve 10 köy taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar