Connect with us

EKONOMİ

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU: “ÇOK GÜZEL MÜJDELER SİZİ BEKLİYOR”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenen merasimde 7 tesisin temelini attı, 1 tesisinde açılışını gerçekleştirdi. Merasimde temeli atılan ve açılışı yapılan 8 tesisin toplam yatırım bedeli 161 milyon lirayı buluyor.

Valilik önünde gerçekleştirilen merasimde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Kütahya, Simav ve Tavşanlı’nın fahri hemşehrisi ve Kütahya’nın beşinci milletvekili olarak sizleri selamlıyorum. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın da en kalbi selamlarını iletiyorum sizlere. Bütün vatandaşlarımızı çok güzel müjdeler bekliyor” dedi.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımızın verdiği destekle hükümet olarak 13 milyar TL yatırım yaptık. Bizim bakanlığımızın yatırımları da bu yılla birlikte 3 milyar TL’yi aşacak. Felenk Çayını, Kütahya’mıza bir gerdanlık olarak sunacağız. 50 milyon TL yatırım bedelli bu çalışma Türkiye’de maliyeti en yüksek dere ıslahı olacak. Orman köylülerimiz için de gelir getirici ormanlar kuruyoruz. Orman köylümüze her türlü desteği veriyoruz. İsteyen herkese bedava fidan dağıtıyoruz. Hedefimiz yemyeşil bir Kütahya. Ayrıca şehrimiz için tabiat turizmi master planı hazırladık. Çok güzel tabiat parkları ve mesire yerleri kuruyoruz. Maksadımız Kütahya’yı tarım ve turizm sektöründe kalkındırmak. Türkiye’nin tarihteki en güçlü dönemini yaşıyor. IMF borçlarını ödedik. Faiz lobisinin hortumunu kestik. Türkiye, 24 Haziran’dan sonra yeni sistemle çok daha hızlı gelişecek ve kalkınacak. 2023 hedefini yani dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girme hedefini hep beraber çalışarak yakalayacağız. 24 Haziran bunun için önemli bir dönüm noktası.” dedi. Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 8 tesisin toplu olarak temellerini atarak, açılışlarını yaptı.

TEMELİ ATILAN VE AÇILIŞI YAPILAN TESİSLER

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, gerçekleştirdiği toplu temel atma ve açılış merasiminde bulunan tesislerin 1 adedi baraj, 6 adedi taşkın koruma tesisi, 1 adedi de ağaçlandırma ve ormancılık projesinden oluşuyor. Bu tesislerin toplam yatırım bedeli 161 milyon lirayı buluyor. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan ve açılışı yapılan tesislerin hizmete alınması ile 2 milyon 940 bin metreküp su depolanacak. 1 il merkezi, 1 ilçe merkezi, 2 mahalle ve 10 köy taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak. Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu’nun Kütahya’da düzenlediği merasimde 10 aileye gelir getirici tür sertifikası, 5 aileye Orköy kredisi verildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar