Connect with us

HABERLER

KİYD’DE ÇANKAYA GÜVEN TAZELEDİ

 

Kütahya İlinden Yetişenler Derneği 50. Olağan genel kurulunda Süleyman Çankaya yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Çankaya elle tutulur gözle görülür hizmetler verdiklerini söyledi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği (KİYD) tarafından 50. Olağan Genel Kurul öncesi düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine katıldı. Yemeğe Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Süleyman Çankaya, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği şube temsilcileri, bazı daire müdürleri ile davetliler katıldı. Kütahya İlinden Yetişenler Derneği üyeleriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, illerin isimlerini taşıyan derneklerin kıymetli olduğunu, Kütahya İlinden Yetişenler Derneğinin birçok dernekte olmayan 67 yıllık çok önemli bir birikim ve kurumsal hafızaya sahip olduğunu söyledi.

“KÜTAHYA ÇOK ÖNEMLİ İNSANLAR YETİŞTİRDİ”

Kütahya İlinden Yetişenler Derneğinin ilin zenginliklerine artı bir değer olan insan zenginliğini de kattığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Anadolu’nun her yerinde mutlaka çok büyük zenginlikler var. Bu zenginlikler biz bildiğimiz takdirde zenginliktir. Bilmediğimiz, varlığından haberdar olmadığımız zenginliğin bir manası olmuyor. Kütahya ilimiz olarak baktığımızda da Kütahyamız tarih, kültür, sanat, yeraltı madenleri ve ormanlarıyla zengindir. Sizler buna bir şey daha katıyorsunuz. ‘Yetiştirdiğimiz insanlarla da zenginliğimizi tekrar vurgulamamız, bunu devam ettirmemiz lazım’ diye yola çıkmışsınız. Kütahya’ya bakıldığında Ezop’dan başlayıp Evliya Çelebi, Ahmet Yakupoğlu’na kadar aklınıza gelecek devlet adamı, bilim adamı, sanat adamı, spor adamı gibi yüzlerce, binlerce önemli değerleri bu topraklar yetiştirdi. Bunlar sahip çıkıldığı, kıymet gördüğü takdirde bir mana ifade ediyor ve yeni nesillere bir ufuk da vermiş oluyor. Sizlerin gayesini ben böyle anlıyorum. Kütahya İlinden Yetişenler Derneği olarak bizler bir noktaya geldik ama arkadan gelenleri de çekip buraya getirmemiz lazım gayretindesiniz. ‘Bu derneğin birçok faydalarından istifade ederek bugünkü konumumuza ulaştık’ diyen büyüklerim var bu masada. Bir sosyal sorumluluk alınmış, biz o yollardan geçtik, uyguladık, sıkıntıları biliyoruz, o sıkıntıları en aza indirecek, kendi ilimizin adını yeni yetişenler ile dünyaya duyuracak bir yol olur mu diye bu dernekte gönüllerinizi, mesainizi, dualarınızı bir araya getirmişsiniz. Dolayısıyla bir varlığın, bir kredinin ispatı olarak bugüne kadar getirmişsiniz. Bu çok güzel, takdire değer bir husus” diye konuştu.

“SİZLERİN ÇALIŞMALARINDAN İSTİFADE EDECEĞİ

50. Olağan Kurulunun hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “6 Mayıs’ta bir genel kurul yapacak, yeni bir heyecan ve hevesle yolunuza devam edeceksiniz. Yalnızca Kütahya’da değil diğer illerdeki temsilciler de inanıyorum ki Kütahya özlemini daha fazla duyarak, o ismin altında birleşmenin gereğini daha iyi yerine getiren arkadaşlarımızdır. Dışarıda olanlar bazen kıymetini daha iyi bilebiliyor, eksikliğini daha iyi hissedebiliyor. İnşallah bu gayretiniz ilimiz adına, ilimizin zenginliklerinin, önemli özelliklerinin bilinmesi adına güzel şeylere sebep olur. Bizler merkezi idarenin temsilcileri, yerel yöneticiler olarak sizlerden de istifade etmiş oluruz” dedi.

SÜLEYMAN ÇANKAYA GÜVEN TAZELEDİ

Kütahya İlinden Yetişenler Derneğinin (KİYD) 50. Olağan Genel Kurulu da Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun da katıldığı olağan genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  49. Faaliyet Raporunu okuyarak katılımcıları bilgilendiren Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Süleyman Çankaya, “Kütahya’mıza ve Kütahya’mızın güzel insanlarına hizmet etmekten haz duyuyor, zevk alıyoruz. ‘İnsanların en hayırlısı başkalarına faydalı olandır’ Hadis-i Şerif doğrultusunda hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Gözle görülür, elle tutulur işler yaptığımıza inanıyoruz. Derneğimizin bugünlere gelmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kütahya İlinden Yetişenler Derneğinin çalışmalarının önemine dikkat çeken ve destek sözü veren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Sivil toplum örgütlerinin ne kadar önemli olduğunu, ne kadar insan yetiştirdiğini görüyoruz. Derneğin kendi isminden de anlaşıldığı üzere Kütahya ilinden yetişenlerin, üniversiteye gidenlerin, çocuklarımızın geleceğini hazırlama, onları bu ülkeye yararlı hale getirilmesi noktasında elinden tutma, onları belli bir noktalara getirebilmek için gayret göstermekteler. Bu çok önemli. Son dönemlerde şehirleri nüfuslarına göre değerlendiriyorlar, bu doğru değil. Şehirler ancak değerleriyle yarışabilir, bu şekilde bir yarış doğru olacaktır. Kütahya’nın geçmişinde çok önemli devlet yöneticileri var bundan sonra da çocuklarımız üst düzey görevler yapabilir. Çocuklarımızın önünü de bu gibi dernekler açacaktır” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARIYA VE YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜNE İHTİYACIMIZ VAR”

Kütahya İlinden Yetişenler Derneğinin 50. Olağan Genel Kuruluna katılmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kütahya İlinden Yetişenler Derneğinin isminde bulunan “yetişenler” kelimesi çok önemli bir kelime. Yetişmiş insan gücü milletlerin en önemli gücü. 2. Dünya Savaşı’nda yerle bir olan Japonya ve Almanya’yı yetişmiş insan gücü kurtardı. En azından bu duyguyu sağlaması bakımından bile Kütahya İlinden Yetişenler Derneği önemli bir görev ifa ediyor. Faaliyet Raporu’nda da gördük eğitim ağırlıklı çalışıyor, yetişmiş insan gücünü daha fazla artırmaya çalışıyorlar. İlimizin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik için de kendilerine önemli bir yer elde ediyorlar. 50. yıl dile kolay. Bu kadar sürdürülebilir bir başarı önemli bir başarıdır. Saman alevi gibi başlayıp biten başarılardan ziyade sürekli olan başarılara ihtiyacımız var. Bu derneğimiz de Kütahya’mız da buna güzel bir örnek teşkil ediyor. İnşallah yeni yönetimle, yeni üyelerle, Belediye Başkanımızın da desteğiyle artarak devam eder” diye konuştu.

Olağan Genel Kurulda derneğe maddi ve manevi katkıda bulunanlara Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından plaket takdim edilirken kongre sonunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Süleyman Çankaya seçildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar