Connect with us

DİĞER

BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU: “HİMZET ANLAYIŞIMIZ İNSAN ODAKLI”

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu göreve geldikleri günden itibaren insan odaklı hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini ve söz verdikleri projelerin yüzde 90’nı tamamladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu hizmet anlayışlarının insan odaklı olduğunu, katılımcı belediyecilik anlayışı ile tüm Kütahya’ya hizmet etiklerini söyledi. Başkan Saraçoğlu halktan aldıkları güçle birlikte vaat edilen projelerin yanında seçim öncesinde dile getirilmeyen projeleri de Kütahya’da hayata geçirdiklerini söyledi. Saraçoğlu “Hemşehrilerimize daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek adına 2014 ve 2017 yılları arası toplam maliyeti yaklaşık 24 Milyon TL olan 79 üst düzey aracı Kütahya Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğüne kazandırdık. 2014 ve 2015 yılları arasında toplam 265 bin ton asfalt kaplama yapıldı. 2016 yılında 160 bin ton asfalt kaplama, 2017 yılında ise 155 bin ton soğuk ve sıcak asfalt üretim ve serimi yapıldı. Tamamlanan projelerimizden olan Yağmur Suyu Hattı çalışmalarımızda sona gelindi. Bu Proje ile özellikle Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi Mahallelerindeki su baskınlarının önüne geçilmiş olacak. AB Standartlarında toplam maliyeti 80 Milyon olan Yeni Atık Su Arıtma Tesisimizin açılışını bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin teşrifleri ile gerçekleştirdik. Tesisimiz 90 Bin m3’lük suyu arıtabilecek, projenin %85’i Avrupa Birliği Fonlarından, %6’sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve %9’da Belediyemizin öz kaynaklarından karşılandı.” Dedi.

“EN BÜYÜK KAZNACIMIZ UNESCO YARATICI ŞEHİR AĞI’DIR”

Başkan Saraçoğlu Kütahya’nın en büyük kazancının UNESCO Yaratıcı Şehir Ağı’na katılması olduğu söyledi. Saraçoğlu “Kütahya adı artık dünyada bir marka haline geldi. NESCO Yaratıcı Şehir Ağına Zanaat ve Halk Sanatları alanında girmeyi başardı. Bu sayede Kütahya, UNESCO tarafından Yaratıcı Şehir olarak kabul edilen dünyadaki 180 şehirden biri oldu. Kütahya’nın başta çinisi olmak üzere tüm zanaatları ve halk sanatları dünyada tanınacak. Kütahya kendi sınırlarını aşarak dünyada bilinen bir marka haline gelecek. Asıl görevimiz bundan sonra başlıyor. Kütahya’yı kültürel ve ekonomik alanda geliştirmek için tüm gayretimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün Kütahya daha yaşanabilir bir şehir halin geldi” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar