Connect with us

EĞİTİM

ENGELSİZ HAYAT TOPLULUĞUNDAN BÜYÜK GURUR; TÜRKİYE’NİN EN İYİ ÜNİVERSİTE TOPLULUĞU SEÇİLDİLER

Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Hayat Topluluğu Türkiye’nin en iyi Üniversite Topluluğu seçildi. Topluluğun elde ettiği bu büyük başarı hem Kütahya’yı gururlandırdı hem de topluma iyi bir örnek olmaya yolunda büyük bir adım attılar.

Dumlupınar Üniversitei Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Hayat Topluluğu Ulusal Gençlik Parlementosunun 6-9 Mayıs Tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşen 14. Genel Kurulunda Türkiye’nin En İyi Öğrenci Topluluğu ödülünü aldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden 300 ü aşkın dernek, gençlik meclisi ile toplulukların katıldığı toplantıda Engelsiz Hayta Topluluğu (EHAT) ödüle aday gösterildi. Yapılan sunumların ve oylamaların ardından EHAT büyük bir çoğunluğun oyu ile Türkiye’nin en iyi Öğrenci Topluluğu seçildi. Ankara dönüşünde konuşan Topluluk Başkanı Hasan Düşgül “Ulusal Gençlik Parlementosu Türkiye’nin dört bir yanından kendi yerellerinde etkili ve söz sahibi olan dernek, gençlik meclisi ile toplulukların katıldığı bir platformdur. Bu platformda bu ödüle layık görülüp ödülü almak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı oldu.” ifadelerini kullandı.  Düşgül “Bizler Engelsiz Bir Dünya Kurmak vizyonu ile hareket eden bir üniversite topluluğuyuz engelleri aşmak adına gönüllülerimizle beraber yüzlerce etkinlik gerçekleştirdik. Bu ödül gönüllülerimizin alın teri, çabası ve özverisi ile alınan bir ödüldür. Üniversitemize bu ödülü kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Ankara dönüşünde topluluk gönüllüleri tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan EHAT ekibi ödülü bütün gönüllüler ve Dumlupınar Üniversitesine ithaf ettiler.

 

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar