Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DA İNŞAAT İŞİ YAPAN BİR MÜTEAHHİT SİYANÜR İÇEREK İNTİHAR ETTİ

Evinde siyanür içerek hayatına son veren müteahhidin, Kütahya’da yeni inşaatlara başladığı öğrenildi. Arkasında bir intihar mektubu bırakan inşaat müteahhidi, dolandırıldığını ve 2 milyon liraya yakın borcu ödeme gücünün kalmadığını ve bu nedenle ölümü seçtiğini yazdığı öğrenildi. Müteahhidin annesi eski Devlet Denetleme Kurulu üyesi idi. 

YENİ KÜTAHYA – ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu eski üyesi Nejla Köker’in kimya mühendisi olan 45 yaşındaki kızı Necla Köker, Kadıköy’de apartmanın görevlisine, bir zarf bıraktıktan sonra siyanürle intihar etti. Siyanürün evden dışarı sızmaması için de kapıların altlarını koli bandıyla kapattı. Gensa Proje Endüstri Kimya Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necla Köker, zarftaki kâğıda, “Siyanürle intihar ettim. Eve girenler kıyafetleri giyip, tedbirlerini alıp öyle girsinler” diye yazdı. Mektupta, tanıdığı kişiler ve arkadaşlarınca dolandırıldığını yazan Köker “Artık ödeme gücüm kalmadı” diye yazdı. 3 mektup bırakan Köker’in, mektuplardan birinin üzerine “Polise vermeyin” diye yazdığı öne sürüldü.

Necla Köker’in son inşaat çalışmalarının Kütahya’da olduğunu yakın arkadaşı Rafet Selçuk Ayata “5 yıl önce tanıştık. Bize gelip giderdi, biz de ona giderdik. Ailesine çok düşkündü. Annesinin ölümünden sonra büyük yıkım yaşadı. İnşaat işi yapıyordu. En son olarak Kütahya’da inşaatlara başlamıştı. Piyasaya da 1,5 milyon TL üzerinde bir borcu vardı” dedi. Köker’in cenazesi ailesi tarafından alınarak toprağa verilmek üzere Ankara’ya götürüldü.

Arkasında intihar mektubu bıraktı ve siyanürle hayatına son verdi…

 

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar