Connect with us

DİĞER

VATANDAŞ SORUYOR: “ALİM IŞIK DAHA ÖNCE HARAM DEDİĞİ OYLARA NASIL TALİP OLACAK?”

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olan ve 4 bin oyla belediye başkanlığı kaçıran MHP’li Alim Işık, seçim sonrası billboardlara verdiği “helal oy” reklamı ile gündeme gelmişti. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylığını açılayan Işık’ın “haram” saydığı oylara talip olup olmayacağı merak konusu oldu.

2014 yılında yapılan yerel seçimde MHP’den Kütahya Belediye Başkanı adayı olan eski Kütahya Milletvekili Alim Işık, yaklaşık 4 bin oy farkla seçimi kaybetmişti. Seçimde AK Parti’nin adayı Kamil Saraçoğlu Kütahya Belediye Başkanı olarak seçilmişti. Alim Işık, seçimden sonra defalarca seçim sonuçlarına itiraz etmiş, yapılan incelemeler sonucunda sonuç değişmemişti. Kütahya Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden Işık’ın seçimden 40 gün sonra billboardlara verdiği ilan ise büyük tepki çekmişti. İlanda “Küçülen Kütahya’mızın helal oylu ve hayır dualı güzel insanlarına, seçimlerde gösterdikleri teveccüh ve destek için sonsuz teşekkürler” yazıyordu. Işık, verdiği ilanda kullandığı ifade de kendisine verilen oyları “helal” kendisine verilmeyen oyları ise “haram” olarak ima etmişti. Billboardlarda yayınlanan ilan nedeniyle Kütahyalı vatandaşlar büyük tepki göstermişti.

Türkiye yine seçim gündemine girdi ve Alim Işık tekrar MHP Kütahya Milletvekili aday adayı oldu. Alim Işık’ın yeniden milletvekili aday adaylığını açıklaması ile birlikte billboardlarda yayınlanan ilanda kast ettiği “helal” ve “haram” oylar gündeme geldi. Işık’ın milletvekili adayı gösterilmesi halinde kendisine verilmediği için haram saydığı oylara nasıl talip olacağı merak konusu oldu. Alim Işık’ın bu seçimde de “helal- haram” ayrımına gidip gitmeyeceği merak konusu oldu.

HABERİN KAYNAĞI: KÜTAHYA ARŞİV

http://www.kutahyaarsiv.com/haber-alim-Isik-haram-saydigi-oylara-talip-mi-4359.html

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar