Connect with us

EĞİTİM

KÜTAHYA HALK MECLİSİ MARDİN KIZILTEPE’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Kütahya’nın gelişimine verdiği destek ile sosyal medyada etkili olan Kütahya Halk Meclis Mardin Kızıltepe’deki bir okulun dış görünüşünü örnek gösterdi.

Kütahya’nın birçok sorununa değinen ve bunun yanında sunduğu olumlu projeler ile şehrin her alanda gelişimine destek sağlayan Kütahya Halk Meclis yine olumlu bir projeyi Kütahya’ya örnek gösterdi. Mardin Kızıltepe İlçesinde bir okulun duvarları toplumda kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla kitap desenleriyle donattı. Proje Mardin ve Türkiye’de büyük yankı uyandırdı. Büyük bir kütüphaneyi andıran okul duvarı birçok şehire örnek oluyor. Mardin Kızıltepe’de yapılan bu çalışmayla kitap okuma alışkanlığı konusunda insanlarda farkındalık oluşturmayı amaçlanıyor.

VATANDAŞLAR PROJEYİ BENİMSEDİ

Kütahya’daki birçok konuya duyarsız kalmayan ve getirdiği çözüm önerileri ile beğeni toplayan Kütahya Halk Meclisi Mardin Kızıltepe’deki okul duvarını Kütahya’ya örnek olarak sundu. Kısa sürede sosyal medyada büyük yankı bulan öneriye birçok olumlu tepki geldi. Türkiye genelindeki güzel projelerin Kütahya’da uygulanabileceğini ifade eden Halk Meclisi üyeleri okulların duvarlarının kitap görünümlü olmasının hem Kütahyalı öğrencileri okumaya teşvik edeceğini hem de okulların dış çehrelerinin güzel bir görünüme kavuşacağını belirttiler.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar