Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DA ÜST DÜZEY YÖNETİCİLİK YAPMIŞ – FETÖ’NÜN İL İMAMI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Kütahya’da örgütün bazı kurumlarında üst düzey yöneticilik yaptıkları ve bir FETÖ soruşturması kapsamında arandıkları tespit edilen Balıkesir sözde il imamı ve eşinin, sahte kimlikle yakalandıkları öğrenildi.

Kütahya’da örgütün bazı kurumlarında üst düzey yöneticilik yaptığı ve Balıkesir’de ise aylardır sözde “il imamı” olarak yeni yapılanmayı organize ettiği belirlenen İsmail K. ve eşi “il ablası” Fatma K, İzmir’de hücre evinde gözaltına alındı. İsmail K’nin Balıkesir’de diğer örgüt üyelerine hücre evleri ayarladığı, onlarla toplantılar yaptığı tespit edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında örgütün yeni yapılanması içinde Balıkesir sözde “il imamı” ve eşi sözde “il ablası” İzmir’de bir “gaybubet evi”nde örgüt üyesi 2 kişiyle birlikte yakalandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından örgütün yeni yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında yaklaşık 4 aydır teknik ve fiziki takip yapılan sözde “il imamı” İsmail K. ve eşi “il ablası” Fatma K.’nin İzmir’de “gaybubet evi” olarak adlandırılan bir hücre evinde kaldığı tespit edildi.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şubesi ekipleri, adresi belirlenen İzmir’deki hücre evine yaptıkları operasyonda, İsmail K. ve “Betül” kod adını kullandığı belirlenen eşi Fatma K’yi, örgüt üyesi 2 kişiyle yakaladı. Yakalanan 2 örgüt üyesinin de Balıkesir’de “eğitim danışmanları yapılanması”na yönelik yürütülen soruşturmada aranan firarilerden olduğu belirtildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar