Connect with us

EĞİTİM

KÜTAHYA’YI ANKARA’DA BAŞARI İLE TEMSİL ETTİLER

Kütahya Hüsnü Kişioğlu ortaokulu Danışman öğretmenleri Emel Oğur ile  8. sınıf öğrencileri Arif GÜNGÖR, İbrahim Recep AKCAN ve Enes ŞAHAN, “Bir Düşün Sen Milli Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması” kapsamında hazırladıkları ulaşım projeleriyle, ilimizi Ankara´da yapılan Türkiye sergisinde temsil ettiler.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katılımıyla, Millî Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin iş birliğiyle düzenlenen, “Bir Düşün Sen” Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım  Türkiye Sergisi  gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan öğrencileri ve onlara rehberlik eden öğretmenleri tebrik ederek konuşmasına başlayan Yılmaz, yarışma ile öğrencilerin günlük hayatta karşılaştıkları teknoloji ve tasarım problemlerinin çözümüne ilişkin sorumluluk duygusu kazanmalarını, fikir üretmelerini, özgür ve yenilikçi düşünme becerileri kazanmalarını istediklerini dile getirdi.

Türkiye´nin petrol, doğalgaz zengini bir ülke olmadığını ancak ülkenin satın alma gücü paritesi bakımından dünyanın 13. büyük ülkesi olduğunu ve dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefinin bulunduğunu vurgulayan İsmet Yılmaz, “Bunun için düşünen, sorgulayan, düşündüğünü tasarlayan, tasarladığını üreten, ürettiğini geliştiren, halkının, milletinin hizmetine sunan gençlere ihtiyacımız var. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillere ihtiyacımız var. Biz bu neslimizin böyle olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar