Connect with us

DİĞER

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR: “İHANETE EN BÜYÜK TEPKİ GENÇLİKTEN GELDİ”

15 Mayıs Gençlik Haftası ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen ile gönüllü gençlik liderleri Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Ahmet Hamdi Nayir gönüllü gençlik liderlerini makamında ağırladı.

Gençlerin ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Önemli bir sorumluluk, önemli bir sosyal görev sizler için. Gençlik liderleriyle gençliğin iyiye, güzele yönlendirilmesi önemli bir görev” dedi.

“TOPLUMUN ENERJİSİ, GELECEĞİN ÜMİDİSİNİZ”

Gençlerin geleceğe dair iyi işler başaracağına dair inancını dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Her toplum için gençler önemli. Gençler o toplumun enerjisi, geleceği, ümidi. Dolayısıyla gençlerimize harcanan emek bizim ümidimizi artıran, geleceğimizi daha garanti altına alan, geleceğe ait hedeflerimizi belirleyen, enerjimizi belirleyen hususlar olacak. Bizler hamdolsun gençliğimizle övünüyoruz. Gençliğimize güveniyoruz, onların çok güzel şeyler başaracağına inanıyoruz. Onları ne kadar iyiye kanalize edebilirsek, ne kadar güzelle buluşturursak biz kendimize, milletimize, tarihimize, kültürümüze olan görevimizi de yerine getirmiş olacağız. Bu yalnızca sizin sırtınızdaki bir yük değil. Milli Eğitim teşkilatımız, aileler, askeri birlikler, diyanet teşkilatı, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüklerimiz, üniversitelerimiz de bunu yapmaya çalışıyor. Görev alanınızda sizin yükünüzü paylaşan bir sürü paydaşınız var, onları da bilmeniz lazım. Yalnızca sizin değil, diğer paydaşlarınızla birlikte yürüttüğünüz çalışmalarla birlikte geleceğe ait güzel şeyler başarılacaktır” dedi.

“İHANETE EN BÜYÜK TEPKİYİ GENÇLERİMİZ GÖSTERDİ”

Türkiye’nin gençlerine güvendiğini, gençliğin ne derece büyük işler başarabileceğini 15 Temmuz’da gösterdiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Zaman zaman ümitsiz olduğumuz durumlar oldu. Çok fazla teknolojiyle iç içe, sosyal hayattan kopmuş, sanal bir alemi yaşayan bir gençlik gördüğümüz zamanlar oldu fakat ümitsizliğimizin yersiz olduğunu 15 Temmuz bize gösterdi. Bu toprakların yaşadığı en büyük ihanete en büyük tepkiyi gençlerimiz gösterdi. 252 şehidimiz arasında bir sürü gencimiz var. Canları pahasına bu ülke için önemli işler yapabileceklerini gösteren bir gençliğe sahip olduğumuzu gördük, gençlere haksızlık ettiğimizi anladık. Gençlerimize daha fazla güvenmemiz gerektiğini 15 Temmuz bize göstermiş oldu. İnşallah bu süreç bizi daha iyiye götürecek bir süreç olur. Sizler gibi bu işin içinde gönüllü çalışanların tesirleri çok daha farklı oluyor. Size düşen görev çok daha farklı. Bu işin başarılması için aile, toplum, basın ve üniversite birlik ve beraberlik içerisinde ortak paydaşların etkili çalışması gerekiyor. Biz size güveniyoruz, aileleriniz, milletimiz size güveniyor daha iyisini başaracak kapasite sizde var yeter ki siz kendinize güvenin” diye konuştu.

Ziyaret, gençlerin istek ve arzularını paylaşması ve karşılıklı fikir alışverişiyle sona erdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar