Connect with us

DİĞER

AK PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ HAZIR, GÖZLER ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASINA ÇEVRİLDİ

AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre Kütahya’da mevcut milletvekillerinden ikisi aday gösterilmeyecek. Bir iddiaya göre de 5 kişilik listede bir de kadın aday var. AK Parti kulislerinde konuşulan bu iddia AK Parti’nin yetkili makamlarınca teyit edilmedi.

AK Parti’de milletvekili aday listesi büyük oranda bitti ve milletvekili aday seçme sürecinde sona gelindi. Titizlikle çalışılan listeye son şeklini ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Kütahya’dan 59 isim milletvekilliği için aday adayı olmuştu.

AK Parti’de milletvekili adaylığı için 2100 isim değerlendirildi ve bu isimler arasından 600 milletvekili adayı seçildi. Çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren AK Parti Genel Merkezi’nde 14 genel başkan yardımcısı tüm aday adayları ile yüz yüze görüştü. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel başkan yardımcılarından mülakata girdikleri iller için isim isim bilgi aldı.

Bin 800 yeni aday adayı ile 300 mevcut milletvekili tek tek değerlendirildi. Son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söyleyerek AK Parti’nin aday listesine son şeklini verdi. Milletvekili adaylarının isimleri olan liste 21 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilecek. Ancak kamuoyuna açıklanması ise daha önce olabilir.

AK Parti’nin aday tanıtımı 24 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak. Aynı gün seçim beyannamesi de açıklanacak.

 

 

KÜTAHYA’DA SÜRPRİZ LİSTE BEKLENTİSİ

AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre, mevcut 4 milletvekilinden 2’si yeni listede yer bulamayacak. Ankara kaynaklı olan kulis söylentileri, listenin açıklanmasına bir gün kala Kütahya’da heyecanı artırdı. Mevcut milletvekilleri ile birlikte toplam 59 aday adayının yarıştığı Kütahya’da, yapılan anketler ve temayül sonuçları belirleyici etken olacak. Genel merkez yöneticileri teşkilatlardan aldıkları raporları da en üst karar organına iletti. Bu demek oluyor ki teşkilatların görüşü de listelerin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak. AK Parti’nin 5 kişilik aday listesinde bulunan bir ismin ise kadın olacağı iddia ediliyor.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar