Connect with us

HABERLER

AK PARTİ İL BAŞKANI ALİ ÇETİNBAŞ: “HER SEÇİLİŞ BİR TERK EDİLİŞTİR”

AK Parti il binasında gerçekleşen toplantıda İl Başkanı Ali Çetinbaş milletvekili adayları ile basının ve teşkilat mensuplarının karşısına çıktı. Çetinbaş her seçimin bir başlangıç olduğunu ifade ettiği toplantıda adayları tek tek tanıttı.

ADAY ADAYLARINA TEŞEKÜR EDİYORUM

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş konuşmasının başında aday adayı olan 59 dava arkadaşlarının her birisini kalite ve değerli bulduğunu söyledi. Çetinbaş “ Seçim kararı açıklandıktan sonra hem siyasi partimizi hem de YSK’nın ortaya koyduğu seçime giden süreçte uygulamak zorunda olduğumuz kuralları sırası ile yaparak bugüne kadar geldik. Bugün toplantımızı biz Besmele, bir başlangıç, bir yeniden yola çıkma hareketi olarak görüyorum. Mevcut milletvekillerimiz de dahi olmak üzere 59 kardeşimiz bizde bu yolda sizinle beraber yürümek isteriz, sizin yükünüzü yüklenemeye hazırız, cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikametine duyduğumuz inançtan dolayı onun peşinden hiç ayrılmayacağımız için bizde adayız dediler. Her bir aday adayımızı birbirinden ayırmadan kaliteli ve değerli buluyorum.” dedi.

HER SEÇİLİŞ BİR TERK EDİLİŞTİR

Her bir seçilişi terk ediliş olarak gördüğünü ifade eden Çetinbaş “Her seçiliş bir terk ediliştir. Bir şey olursunuz ama bir şeyi terk etmek zorunda kalırsınız. Yada olmazsınız başka bir şeyi tercih etmek zorundasınız. Böyle bir süreç yaşıyoruz. 25 ve 26. dönem birlikte çalıştığımız daha önce de parti teşkilatlarımızda birçok görevde bulunmuş milletvekilimiz Şükrü Nazlı 27. dönem listemizde değil. Ayrıca 24, 25 ve 26. dönem beyefendi kişiliği ile birçok hemşerimizin sevgisini kazanmış Prof. Dr. Vural Kavuncu da aramızda değil. İki vekilimizin de Kütahya’ya olan sevdaları, bu memlekete hizmet etme gayretlerinde hiçbir noksan yoktur. Ortaya koydukları politikalarla yüzlerini öne eğdirecek hiçbir hareketleri yoktur. Şehrimizde ortaya koydukları çalışmalardan dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SEÇİM DEMEK YENİ HEYECAN DEMEK

İl Başkanı Ali Çetinbaş her seçimin yeni bir heyecan olduğunu belirttiği konuşmasında “Seçim demek insanın içindeki heyecanın artması demek. Bu bir aday tanıtım toplantısı değil. Bu bir tanışma ve seçimlere hazırlanma toplantısı. Ortaya koyulan vekil listesi bizim yaptığımız değişiklikler de ve politikalar dane kadar kararlı olduğumuzu ortaya koyuyor. 5.sıra vekil adayımız Mehmet Kaymaz. Simav Gençlik Kolları başkan yardımcısı. 27 yaşında ve yüreği hizmet sevdası ile dolu. 4. sıra milletvekili adayımız yine gençlik kollarından. Mustafa Özbey Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı Sivil Topum ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcılığını yürüttü. 3. sıra siyasetin öznesi kadınlardır. İki dönem kendisi ile Kadın Kolları Başkanı olarak çalışıyorum. Hanım efendiliği ile Kütahyalıların takdirini kazanmış Ceyda Çetin Erenler. Ben il başkan yardımcısı iken il başkanımı Kamil Saraçoğlu idi. İshak Gazel ise Merkez ilçe başkan yardımcısıydı. O gün böyle bir tablo bizim önümüze koyulsa beklide bir anlam veremezdik. Teşkilatımızın her kademesinde fedakarca neye hizmet ettiğimizi toplumda neyi ortaya koymak istediğimizi hangi değerler için siyaset yapmış olduğumuz anlayışını hiç kaybetmeyen İshak Gazel 2. sıra milletvekili adayımız. 7 Haziran 2015’te yola çıkınca orada birisi var o’nu da alacağız, 4-0 yapacağız ama Kütahya olarak büyük bir başarı ortaya koymamıza rağmen kalbimizde bir şey oldu. Hükümet edilemedi ve 1 Kasım’a girdik ve sonrasında milletin adamı Ahmet Tan o gün 4. sıradan TBMM’ye gitti. Kendisi yılmadan yorulmadan bende bu işi yapmayayım demeden kalbinde taşıdığı sorululuk bilinci ile hareket etmiş teşkilatın ağabeylerinden Ahmet Tan 1. sıra milletvekili adayımız” dedi.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar