Connect with us

DİĞER

DELİLER, DAHİLER, KAPILAR, KÖPRÜLER

“Hedef kitlemiz bir kişi” diyerek Kütahya’dan yola çıkan bu ekip, birçok kitleyi kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Bu ekibin kendi imkanlarıyla yaptıkları birçok şey var .Edirne’den Kars’a 15 bin meşe palamudunu doğaya kazandırmak,ilk okul çağındaki çocukla üniversiteye giden bir genci tanıştırmak.Şehitler adına ilk okul çağındaki çocuklarla fidanları toprakla buluşturmak.Bu ekip geleneksel sokak iftarları ile her ramazanda kurduğu mütevazi yer sofrasıyla Kütahyalıyı bir araya getiriyor.İftar vaktinde ,oruç açmayı beklerken sokakta eskiden oynanan oyunlar oynanıyor.İnsanlara mesaj vermek amaçlı stantlar kuruluyor.Ve yaptıklarıyla insanlara “İyi ki varsınız” dedirtiyor.
Bu ekipten Kemal Yarcı son yaptıkları iftar etkinliğinden sonra dile getirdiği cümleler şöyle ;
DELİLER DAHİLER KAPILAR KÖPRÜLER ekibinin yer sofrasında domates karpuz peynir pide iftarı sonrası durum değerlendirmesidir. Gece bizim için birilerinin karnını doyurmakla alakalı değildir.Gönüllerin doyması için bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz.
Birbirini tanımayan insanların aynı yer sofrasında diz kırarak toprakla bir olmasını sağlamak.
Bu gecede bir konu yaşandı ki gözlerimizdeki yaşı engelleyemedik.
Günümüzde insanlar kendi anne babalarının elini yüzünü silmezken,yıkamazken Eskişehirli Dumlupınar Üniversitesi’nde okuyan öğrenci kardeşimiz bizim iftarımıza geliyor.İftar soframıza bir anne tekerlekli sandalyedeki oğlu Enes ile birlikte gelmişler.Enes tekerlekli sandalyede ilerlemiş yaşına rağmen o 4 yaşında bir çocuk güzelliğinde.
Öğrenci kardeşimiz Enes ve annesi sohbet ediyorlar ayak üstü.Enes lokma tatlısı yemiş ellerinde ve ağzında tatlının şerbeti kalmıştı.
Enes üniversite öğrencisine seslendi
-Abla elimi sil.
Öğrenci peçete bakındı ordakilere peçete diye seslendi.Öğrenci biraz önce iftarda orucunu açmak için içtiği plastik şu şişesinden su ile Enes’in ellerini yıkadı.
Enes tekrar seslendi
-Abla ağzımı sil.
Öğrenci kardeşimiz elindeki su ile Enes’in ağzını yıkıyor,çevrede o sahneyi izleyenlerin gözünden damlalar akmaya başlıyor.
Üniversiteli bir kardeşimiz bir ara kayboluyor.O da ne ,elinde oyuncak bir araba ve Enes’e arabayı hediye ediyor.
Üniversiteli öğrencimiz Enes’in elini ağzını yıkarken bizlerinde gönlünü yıkamış oldu.
Sanırım bu iftar bu sahne için yapılmıştı.”

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar