Connect with us

HABERLER

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ FAZIL KASAP: “AĞALAR SARAYCIK YAPMAKLA MEŞGUL”

Cumhuriyet Halk Partisi birinci sıra milletvekili adayı Dr. Ali Fazıl Kasap hükümetin Kütahya’da kitleri satmaktan başka hiçbir katkısı olmadığını söyledi. Kasap Kütahya’nın göç veren emekli kenti haline geldiğini söyledi.

“ÜLKE UÇURUMA GİDİYOR”

AK Parti’nin iktidara geldiği günden günümüze kadar birçok işin yapılabileceğini ancak tek adamlık anlayışı ile ülkenin uçuruma gittiğini söyleyen CHP adayı Kasap “2002’den 2018’e kadar her şey yapılabilirdi. Neredeyse bir yüzyılın 5’te 6’da biri kadar bir zaman diliminde ülkemiz nereden nereye geldiğini hep birlikte görüyoruz. 50 milyar dolarlık dış borçtan 450-500 milyar dolara ulaşan bir dış borç yükü karşımızda. Dolar kat ve kat arttı. Son bir ay içinde yüzde dolar kurunda yüzde 20-25 aralığında artış var. Her ne kadar bunu dış güçler yaptı diyorsa da iç güçler hiçbir şey yapmadığı için memleket bu hale geldi. Türkiye’de üretim yok. 15 Temmuz sonrası yapılan sivil darbe ile birlikte 2-3 ay sürecek denilen OHAL 2 yıldır keyfi bir uygulamaya dönüştüğü için ve tek adamın verdiği kararlarla ülke yönetildiği için, ekonomi dahil her şeyden anlayan bir adam olduğu için, maliye bakanının uyarılarını dinlemeyen bir idarecinin yani muavinden bile uyardım almayan şoförün aracı uçuruma doğru götürdüğü ortaya çıkıyor. Durum çok vahim.

“DUBLE DUBLE YOLSUZLUKLARI DEVAM ETTİ”

Kasap CHP’yi yol yapmadığı için eleştiren iktidar partisi mensuplarının duble duble yolsuzluk yaptıklarını söyledi. Vekil adayı Kasap “iktidar partisi mensupları, bakanları ve yandaşlarının söylediği ‘onlar ne yaptı, yol bile yoktu’ diyorlar. Duble duble yolsuzlukları devam etti. Yapmadıklarını sattılar. Bir tane emekleri yoktur. Eskileri yenileri küskünleri küsmeyenleri bir araya gelerek dedikleri Kütahya’da sağlıkta dev yatırım dedikleri şey şehir hastanesidir. Yap işlet devret devleti borçlandırma yönetimi ile yapılan bir hastanedir. Kapasitesi 500-550’dir. Eski ek bina yıkılacaktır. Yatak kapasitesine ilave olmayacaktır. Fizik tedavi uzmanı olmasına rağmen dağ fare doğurmuştur. Vural Kavuncu fizik tedavi uzmanıdır ancak Yoncalı Fizik Tedavi Hastanesine bir ilave yatak yapılmamıştır. Şaibeli bir şekilde Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde bulunan fizik tedavi için yapılan yer bazı bahaneler ile beş yıl hizmete geçmesi ertelenmiştir. Daha sonra güçlendirme yapılıp devleti 15 milyon TL zarar uğratılmıştır. Eski vekil Vural Kavuncu tarafından sanki yeni bir hastane yapılmış gibi açılmıştır.” dedi.

“KÜTAHYA YAŞLI VE EMEKLİ KENTİ OLDU”

Türkiye’de en fazla kit satışının Kütahya’da olduğunu hatırlatan CHP birinci sıra milletvekili adayı Ali Fazıl Kasap “Kamu binalarının KİT’lerin en çok satıldığı il Kütahya’dır. Kütahya’nın nüfusu her yıl 20-30 bin civarında göç vermektedir. Yaşlanan bir nüfus oldu. Emeklisi çok fazla olan bir şehir. Üniversite öğrencilerinden medet uman bir şehir. Ağalar valilik binası, belediye saraycığı yapmakla meşgul. Yapılan işler hizmete yönelik değil daha çok şahısların makamları için koltuk için yaptıkları binalardır. Kütahya’nın her yeri çok düzgün, yolları, suları, elektriği, batısı çıktısı, sanayi girişi her şey bitti Kamil Beye saraycık yapmaya başladık. Önce şehir düzelmeli sonra saraycık yapılmalıydı. Kütahya’nın bir selle ne hallere düştüğünü görüyoruz. Bunun yanında çöp konusu var. İşsizlik hat safhada ve gençlerimiz şehirden gidiyor. En son olarak 4-5 profesörü bulunan üniversiteyi ortadan karpuz gibi ikiye bölüp yeni üniversite kurdular. Adına sağlık üniversitesi dediler. Koskoca DPÜ eğitim ve araştırma hastanesinde 4-5 tane profesör varken onu da ortadan ikiye bölmenin bir anlamı yok. Ham meyveyi dalından kopardılar. Daha olgunlaşmamış yeterli kapasiteye ulaşmamış üniversitenin birçok bölümü kapanıyor. Öğretim üyesi göremeden mezun olan arkadaşlar varken bunu ikiye bölmenin anlamı yok.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar