Connect with us

HABERLER

MİLLETVEKİLİ VURAL KAVUNCU CHP’YE YÜKLENDİ

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran seçim çalışmalarına çamur atarak başladığını dile getirdi. Kavuncu CHP’nin şehir hastanelerine karşı olduğunu ve Kütahya dahil birçok ilde ki gecikmenin sebebinin CHP olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Vural Kavuncu CHP milletvekili adayı Dr. fazıl Kasap’ın Kütahya’da sağlıkla ilgili açıklamalarına hem tepki gösterdi hem de cevap verdi. Kavuncu açıklamasında “Türkiye adına söyleyecek sözü, yapacak işi olmayanların, milletin dilinden konuşmayan, 1950’den beri tek başına iktidar yüzü göremeyen CHP tek umudunu yalan ve çamur siyasetine bağlamış gözüküyor. TBMM’de 7 yıldır bizzat tanık olduğum bu anlayışın yerelde ki amatör temsilcileri de seçim gündemi olunca arzı endam etmeye başladılar.  Kendisini ilk defa 2011 yılında elinde bir tarafında Recep Tayyip Erdoğan diğer tarafında kendi fotoğrafları olan broşürler ile, AK Parti kadrolarından milletvekili adayı olabilmek için kendi tanıtımını yaparken tanımıştım. Daha öncesinde AK Parti listelerinden sırasını beğenmeyip adaylığı kabul etmeyen, AK Parti tabanının “bizim mahallenin çocuğu” dediği Dr. Ali Fazıl Kasap’a ne olduysa AK Parti milletvekili aday listesine giremeyince oldu. Ardından 2015’te yapılan iki seçimde de CHP adayı olarak seçimlere girdi, hem kendisi hem de CHP kaybetti. Siyasi hırs ve ihtiras böyle bir şey olsa gerek, şimdi yine aday, şahsen ben bu durumdan memnunum. Memleket adına bu kadar hizmet aşkı ile yanıp tutuşması, ısrarlı bir şekilde görev talebi takdire şayan!” dedi.

KÜTAHYA SAĞLIK ALANINDA DEV YATIRIMLAR ALDI

Kütahya’nın sağlık alanında birçok yatırım aldığını hatırlatan Milletvekili Kavuncu “Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyon projelerinden olan şehir hastaneleri sağlık tesis ve alt yapısı itibarıyla sadece ülkemizde değil, dünyada en üst standartlarda hastanelerdir. AK Parti’nin milletimize layık gördüğü ve hayata geçirdiği her projede olduğu gibi başından beri CHP’nin de hazımsızlık yaşadığı, engellemek için elinden geleni ardına koymadığı 32 Şehir Hastanesi projesinden birisini Kütahya’ya kazandırdığımızdan dolayı büyük mutluluk ve gurur duyduk. Senelerce “Şehir Hastanesi Şehir efsanesi oldu” diye tezvirat yapanlar inşaatlar yükselmeye başlayınca da bu sefer karalama derdine düştü. 2019-2020 yıllarında tamamlanması planlanan iki tane Şehir Hastanesi projesi tamamlanınca hem yatak kapasitesi artacak, hem de yüksek teknoloji ürünü pek çok yeni tıbbi cihaz ve donanım gelecek. 5 yıldızlı otel konforunda hasta odaları, ferah mekanlar, çok sayıda yeni ameliyathane, yeni yoğun bakım yatakları, kapalı otoparkı ile modern bir hastaneye kavuşacağız. Hastaneler tamamlanınca Ek Bina olarak geçen ve fiziksel olarak ekonomik ömrünü tamamlamış olan bina yıkılacak, şu anda hizmet veren Ana bina ise renove edilerek Şehir Hastanesine entegre edilecek.” dedi.

KAPLICALARIN DEĞERİ ARTACAK

Milletvekili Kavuncu açıklamasında “Hastanemizde rehberliğini bizzat yürüttüğüm, Yoncalı’da yapılmakta olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Şehir hastanesi ise alanında ülkemizin en iyilerinde birisi olacak, kaplıcalarımızın değerinin artması ve sağlık turizmi alanında büyük katkı sağlayacak. Yoncalı’da mevcut hastane koğuş sisteminden nitelikli oda dönüşümü uygun olmadığı, nitelikli bir tedavi için yeterli fiziksel mekanları bulunmadığı ve en önemlisi de korunması gereken su havzası üzerinde yer aldığı için yeni hastane yapılınca taşınacak. Bu nedenle geçtiğimiz sürede büyük bir yenileme, yatırım yapılmadı. Buna rağmen içeride bir düzenleme ile kapasitesi 50 yatak artırıldı, havuzları restore edildi, tıbbi donanımı üst düzeye çıkarıldı. Ülkemizde ancak sayılı hastanede bulunan robotik rehabilitasyon bunlardan birisidir. Üniversite yerleşkesi içinde bulunan bina 2010 senesinde üniversite tarafından yapılmış, tamamlanmış. Bina diyorum çünkü hastane değildi. Milletvekili olduğumda önerdiğim proje o günkü üniversite yönetimi tarafından kabul edilmedi. Ne zamanki bina ortak kullanım anlaşması ile Sağlık Bakanlığı’na tahsis edildi, ondan sonra projemize yatırım aldık, hayalimizi gerçekleştirdik. Yatan hastalarımızdan dua aldığımız, büyükşehirlerden tedavi olmak üzere çok sayıda hastanın ilimize geldiği, çocuklarımızın, torunlarımızın hizmet alacağı böyle nadide bir tesise çamur atanların hastaneyi ziyaret edip örnek almalarını öneririm. Sadece son 5 yıl içerisinde, Tavşanlı, Simav, Gediz, Emet, Altıntaş ilçe hastanelerimizi yeniledik, diğer ilçelerimizin hepsinde de sağlık tesisi projeleri ile yatırımlar devam ediyor. Hastanelerimiz yüksek tıbbi cihaz ve donanıma sahip. İlimize bir ambulans kazandırıldığında davul zurna ile karşılandığı, üç gün şehirde tur attırıldığı günler geride kaldı.” İfadelerini kullandı.

CHP ŞEHİR HASTANELERİNE KARŞIDIR

AK Parti Milletvekili Vural Kavuncu “ CHP’nin Şehir Hastaneleri ile ilgili verdiği araştırma önergeleri ile TBMM’de defalarca söz aldım. Ankara’da başka Kütahya’da başka konuşuyorsunuz dedim, Kütahya’dan cevap gelmedi. Hodri Meydan! CHP temsilcilerinin Ankara’da konuştukları gibi, siz de Kütahya Şehir Hastanesi inşaatı önüne gidin, biz bu şehir hastanesine karşıyız diye açıklama yapın, halkımız değerlendirsin.” dedi.

CHP KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE KARŞIDIR

CHP’nin yeni kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine de karşı olduğunu iddia eden Kavuncu “ CHP tek başına iktidar olduğu 25 yıl süresince sadece tek bir üniversite (Ankara Üniversitesi) açtı. AK Parti’nin 15 yıllık iktidarında ise 130’un üzerinde yeni Üniversite açıldı. Dumlupınar Üniversitesinde ki öğrenci sayısı da AK Parti ile birlikte 45 binden 56 bine yükseldi. Yeni Üniversite Dumlupınar Üniversitesi’nin ortadan ikiye bölünmesi ile oluşturulmuş değildir. Sadece 3 bin 700 öğrenciye sahip olan sağlık ile ilgili bölümlerinin ayrılmasının yanı sıra Sağlık Yüksekokulu’nun Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüşmesi, yeni bir dört yıllık “Doğa ve Mühendislik Bilimleri” fakültesinin kurulması ve hemen başlangıçta 300 yeni akademik kadro ile nüvesi kurulan, Kütahya’mıza kazandırdığımız vizyon projelerimizdendir. Ne yazık ki Üniversiteler yasası TBMM’de görüşülürken CHP, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kuruluşu ile ilgili maddenin yasadan çıkarılması (yani Kütahya’da yeni Üniversite kurulmaması) için önerge vermiştir. Ey CHP! Kıvırtma, açıkça söyle, “Kütahya’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kurulmasına karşıyız” de, vatandaşımız sizi de bizi de değerlendirsin.”

CHP MİLLETİMİZİN DİLİNDEN KONUŞMUYOR

Kavuncu son olarak “Bu milletin yararına ne yaptı isek CHP hep karşı geldi. 3. Havalimanı, nükleer santraller, köprüler, otoyollar, Marmaray, Şehir Hastaneleri, Üniversiteler ve herşey. Genel Başkanları Kılıçdaroğlu 2001 yılında Sabiha Gökçen havalimanının neden yapıldığını sorguluyor, Tuz gölüne Alabalık tesisi yapmaya benzetiyordu. 2002 den beri olanları milletimize biz de anlattık CHP’de anlattı. Sonuç; 2002’den bu yana AK Parti girdiği 12 seçimi de kazandı. Milletin dilinden konuşmayan, hiçbir yeni söylem, proje geliştiremeyen, ancak karalama ve çamur yapan CHP bundan sonra da kaybetmeye mahkum olacak.” dedi.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar