Connect with us

DİĞER

EKONOMİK SIKINTILARLA YAŞAM MÜCADELESİ VEREN KÜTAHYASPOR’A KALICI ÇÖZÜM İSTENİYOR

1966 yılında kurulan ancak aradan geçen 52 yıla rağmen hala ekonomik sıkıntılar yaşayan Kütahyaspor’un taraftar ve yöneticileri kalıcı bir akar olmadığı sürece büyük sıkıntıların devam edeceğini söylüyor.

Kütahyaspor’da devam eden ekonomik kriz her geçen gün büyüyor. Taraftarlar ve kulüp yöneticileri sosyal medya başta olmak üzere tüm medya araçlarından bu durumu gündeme getiriyor. Bilboardlara verdikleri ilanlar ile Kütahyaspor’un neden Bölgesel Amatör Lig’de olduğu sorgulanmıştı.

Konu hakkında görüşlerini aktaran Kütahyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tekdemir Yeni Kütahya’ya şunları aktardı:

“Kütahyaspor’un tartışmasız en büyük destekçisi olan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’ndan gördüğümüz destekleri; şehrimizin tüm siyasetçilerinden, idarecilerinden, iş adamlarından ve şirketlerinden de bekliyoruz. Kütahyaspor’u hiç bir zaman sahipsiz bırakmayan yönetimimiz ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’ndan başkası değil. El ele, kol kola, omuz omuza vererek tüm şehrin desteğiyle Kütahyaspor’u 3.lige çıkarmak istiyoruz. Bizim moral ve motivasyona en önemlisi de paraya ihtiyacımız var. Stadımız yok, kalacak yerimiz yıkılıyor, yemek yiyecek yerimiz bile yok. Bu takımı yalnız bırakan şehrin diğer erklerini de acilen göreve davet ediyoruz. Başka çıkar yolumuz kalmadı, buradan herkese duyuruyorum. Bize destek olunmaz ise bizim de pek fazla yapabilecek bir şeyimiz kalmıyor. 52 yıllık bir efsaneyi yeniden ayağa kaldırmak zorundayız…”

Taraftarlar ise sosyal medyada iş dünyasına ve siyasi çevrelere atıfta bulunarak “Bu takımın kalıcı bir gelire yani sürekli bir akara ihtiyacı var. Afyon ve Uşak illerinde yapılanlar çok açık bir şekilde ortada. Neden bunlar Kütahya’da yapılamıyor, neden Kütahyaspor öksüz çocuk gibi bırakılıyor” dediler.

Seçim öncesi siyasi çevrelerden de bir destek göremediklerini söyleyen taraftarlar “Herkes laf sırası gelince Kütahyaspor atkısını boynuna atıp geziyor. Ama Kütahyaspor’a en ufak bir faydaları yok. Seçimlerde adımızı kullanıyorlar ama destek yok” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar