Connect with us

HABERLER

AK PARTİ İL BAŞKANI ALİ ÇETİNBAŞ: “TAVŞANLI’NIN TÜM SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş Tavşanlı’da partililere seslenerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yüklendi. Çetinbaş “O Muharrem İnce ki, kitleye göre konuşuyor. Mütedeyyin bir topluluk gördüğünde diyor ki ‘efendim ben de çocukken Kur-an kursuna gittim Ayetelkürsi’yi arkadaşlarımın içerisinde en hızlı ben ezberledim” bir başka gün dönüyor bakıyor ki değişik bir topluluk var başka daha gelişmiş bir yaşam felsefesine sahip “biliyor musunuz? ben rakıyı su gibi içerim” sözleri üzerinden yüklendi.

“ALGI OPERASYONU İÇEREN BİR CÜMLEDİR”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş partililere yaptığı konuşmada “Büyük tuzaklarla karşı karşıyayız ve sandık seçimin namusudur başlıkları adı altında topladığı konuşmasını yaptı. Çetinbaş 24 Haziran seçimleri ile ilgili çok sert bir eleştirisini de şu sözlerle ifade etti “Efendim; ben cumhurbaşkanlığı seçiminde reise oy vereceğim fakat, milletvekili seçimlerinde vermem. Bu, 24 Haziran seçimleri ile alakalı söylenmiş en mesnetsiz geçersiz hiçbir veriye dayanmayan bir algı operasyonu içeren bir cümledir” dedi. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş Tavşanlı ilçesinde yaptığı konuşmasına şöyle devam etti. İl başkanlığı zor iştir. İyi olan işlerin sahibi il başkanı değildir. Olan işlerin sahibi başkalarıdır. Birisi gidip konuşmuştur. Birisi gidip kotarmıştır. Birileri gidip başarmıştır. Bir iş olmadı ya, kesin onu garip il başkanı yapamamıştır. Şuna müsaade etmem sadece Tavşanlı’mı ilçe olarak Kütahya’m dan teşkilatımı da il başkanlığımdan ayrı aralarında bir rekabet aralarında bir fitne varmış gibi küçücük bir algı küçücük bir düşünce olmasına kesinlikle müsaade etmem buna bütün gücümle engel olma gayreti içerisinde bulunurum” dedi.

“TAVŞANLI, KÜTAHYA’NIN KALBİDİR”

Çetinbaş “Kütahya’nın kalbidir Tavşanlı! 420 bin seçmenin yaşadığı kökleri itibarı ile çok daha büyük bir şehirden bahsediyorum. Kalbimiz kırık diyor tavşanlı teşkilatı, benimde burada kalbim buruk daha coşkulu bir konuşma yapmak isterdim huzurunuzda teşkilatıma olan inancımda bir eksiklik yok sevabı seçerseniz. Günahı terk etmiş olursunuz. Bugün tavşanlıdan çok kıymetli milletvekillerimiz var. Bu listede olmamalarının milletvekilliği açısından herhangi bir eksiklik taşımamaları ile de bir alakası yoktur. Tamamen konjonktür meselesidir. Arkadaşlar bizim bizden başka dostumuz yok Cumhurbaşkanımızın da gönlünde milletimize karşı duyduğu bir muhabbet milletimiz inde Cumhurbaşkanımıza duyduğu muhabbet ve samimiyetten başka bir şey yoktur” dedi.

“BÜYÜK TEHLİKELERLE KARŞI KARŞIYAYIZ” 

İl Başkanı Çetinbaş “Büyük tuzaklarla karşı karşıyayız. Bu kadar teşkilat mensubu karşımdayken tavşanlıda nüfus itibarıyla birçok ilçemizden nüfus itibarıyla büyükken sayın başkan belde başkanları seçim sandıkta kazanılır. Bir başka ifadeyle insanlar kalplerine koydukları Ak Parti muhabbeti sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları muhabbet milletvekillerimizi tanıyıp onların bu memlekete hizmet edeceği algısına duydukları güvenle giderler ve AK Parti skalasının altına evet mührünü basarlar. Ya da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın altına evet mührünü basar. Sen takip etmezsen benim sandık kurulu üyem, benim sandık kurulu müşahidim park sorunu, okul sorunu buna dikkat etmezse seçimi, kaybederiz. Tavşanlı da gittin İmam Hatip Lisesinde, Fen Lisesinde, Tepecik ilkokulun da görevlisin önce bir zarf iki pusula attın sonra tasnif ettiler ve önce Cumhurbaşkanlığı sayıldı. Çıktı çıktı çıktı yüzde 90 seçimi kazandık sanıp AK Parti ilçe başkanlığına ya da meydana koşma kardeşim! Sonuç kartlarını alacaksın gelirsen okçu tepelerini almışlar gibi kaybederiz buna çok dikkat edeceğiz dedi.

“TAVŞANLI’YI KURTARACAĞIZ”

“Efendim ben cumhurbaşkanlığı seçiminde, reise oy vereceğim fakat, milletvekili seçimlerinde vermem. Bu 24 Haziran seçimleri ile alakalı söylenmiş en mesnetsiz, geçersiz, hiçbir veriye dayanmayan bir algı operasyonu içeren bir cümledir” diyen Ali Çetinbaş “Şunu açıkça ifade etmek isterim kasetle kumpasla alavereyle dalavereyle Cumhuriyet Halk Partisini hiç olmadığı kadar PKK’nın uzantısı HDP’ nin yanına taşıyan, kendisi siyasi parti genel başkanlığını kaybetmemesi adına daha iki ay önce büyük kurultaylarında delegesi vasıtasıyla seçilmeyen Muharrem İnce’yi gösteren Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekilleridir. Ki o muharrem ince ki, kitleye göre konuşuyor. Mütedeyyin bir topluluk gördüğünde diyor ki “efendim bende çocukken kur-an kursuna gittim. Ayet el kürsüyü arkadaşlarımın içerisinde en hızlı ben ezberledim” bir başka gün dönüyor bakıyor ki değişik bir topluluk var.  Başka daha gelişmiş bir yaşam felsefesine sahip “biliyor musunuz? ben rakıyı su gibi içerim” bunların İstanbul milletvekili de ezanı Muhammedîye ye açıktan hakaret ediyor. “Hayatta en tiksindiğim söz “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez “diyor. Beş benzemezler in ne faydası nede öznesi belli değil, 24 Haziran milletvekili genel seçimlerinde adına milletvekili ittifakı denilen bu ittifaka verilen her oy Cumhuriyet Halk Partisinin teknesine su taşır.  Tavşanlı’nın ne derdi varsa seçilmiş milletvekilleri ile sorunu çözüp Tavşanlı’yı kurtaracağız” dedi.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar