Connect with us

ASAYİŞ

BİR DEĞİL İKİ DEĞİL,ARTIK YETER… KULLANILMAYAN LOJMANDA YİNE YANGIN ÇIKTI

Seyitömer Termik Santrali işletmelerinin özelleşmesiyle İl Özel İdaresi’ne devredilen iki katlı lojmanlarda yine yangın çıktı. Hemen hemen gün aşırı olarak çıkartılan yangınlardan dolayı rahatsız olan vatandaşlar, yetkililerin kesin bir önlem almasını istiyor.

30 Ağustos Mahallesi’nde bulunan Termik lojmanlarında meydana geldi. Termik Santralleri İşletmesine ait olan ve özelleştirilmenin ardından İl Özel İdaresi’ne devredilen iki katlı lojman binasında, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yine yangın çıkartıldı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek, büyümeden söndürüp soğutma çalışması yaptı.

Lojmanlara yakın alanlarda oturan mahalle sakinleri her gün çıkan yangınlara alıştıklarını ve artık sıradan gelmeye başladığını ifade ederek her ne kadar alışmış olsak da buraya gelip yangın çıkartan kişi ya da kişilerin kendilerini ve çocuklarını tedirgin ettiklerini çarşıya parka bir yere yaya olarak giderken, lojmanların önündeki yolu kullanamadıkları için uzun yolları kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi. Mahalle sakinleri, yetkileri bir an önce bu binalara bir çözüm bulmasını istediklerini ifade ettiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar