Connect with us

DİĞER

HUZUREVİNDE İFTAR PROGRAMI

Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Mekezinde düzenlenen iftar programında protokol üyeleri huzur evi sakinleri ve çocuklarla bir araya geldiler.

Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Mekezinde düzenlenen iftar programına Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir’in yanı sıra Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Bülent Tatkan ile eşi Nilgün Tatkan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz ile eşi Şirin Yılmaz, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilici ile eşi Elif  Bilici, Baro Başkanı Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı Tayfun Dündar ile eşi Yasemin Dündar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, bazı daire müdürleri, huzurevi sakinleri ve Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklar katıldı.

“SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİ OLMALI”

İftar sofrasında bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, kimsesizlere sahip çıkmanın hem fertlerin hem de devletin görevi olduğunu söyledi.  Vali Nayir, “Kimsesizlere kimse olabilmek önemli. Sahipsizlere sahip çıkmak fazilettir. Bakıma  muhtaç olan kişilere bakım sağlayabilmek maharettir. Bu hem şahıslar hem de devlet için önemli bir görevdir. Toplum olarak kimsesizlerin kimsesi, bakıma muhtaç olanların da bakıcısı olabilmek her bir ferdimizin ve devletimizin de önemli bir görevi olmalı” dedi.

“İFTAR SOFRALARIMIZ KIYMETLİ”

İftar sofralarının birlik ve beraberliğe sağladığı katkıdan da söz eden Vali Nayir, “Ramazan sofralarımız bizleri büyüklerimizle, küçüklerimizle bir araya getirmesi bakımından da bizler için kıymetli bir zaman dilimi oluyor. Bizler anne-baba diye tanımlayabileceğimiz huzurevinde kalanlarımızla, evlatlarımız diye sayabileceğimiz Sevgi Evlerinde kalanlarımızı bir araya getirip onlarla devleti bütünleştirip bu sofralardan büyük bir mutlulukla ayrılıyoruz. Yalnızca zenginlerin ağırlandığı sofraları bizim kültürümüz, dinimiz ve inancımız hoş görmemiş, ihtiyaç sahibi insanların olduğu sofralara önem vermiş; bu sofra da onlardan biri. Bizler, sizlerin misafiri olmaktan mutluluk duyduk. Ramazan ayının milletimiz ve sizler için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Nice iftar sofralarında beraber olalım…” diye konuştu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir huzurevi sakinleri ve çocuklarla tek tek ilgilendi, bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Yaşlıların ve çocukların istek ve arzularını dinleyen Vali Nayir ile eşi Münevver Nayir gerek yaşlıların gerekse çocukların her zaman yanlarında olduğunu belirterek, yalnız olmadıklarını söyledi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar