Connect with us

EĞİTİM

176 OKULDA BİLİM FUARI SERGİSİ AÇILDI

Ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında, son olarak açılan Derviş Paşa Ortaokulu sergisi ile Kütahya’da bulunan 176 okulda bilim fuarı sergisi tamamlandı.

Öğrencilerinin danışman öğretmenleriyle birlikte hazırlamış olduğu projelerin sergilendiği fuarları çok sayıda bilim sever ziyaret etti. Açılışlarını İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in yaptığı bilim fuarlarına çok sayıda öğrenci ve veli katılım gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Kütahya’da 176 okulda Bilim Fuarı Sergisi düzenlendi.

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5. sınıftan 12. sınıfa kadar okuyan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlanıyor. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit: “Tübitak 4006 Bilim Fuarları ile 176 okulumuz toplam 880.000 TL destek almaya hak kazandı. Fuar sürecinde önemli katkıları olan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar