Connect with us

DİĞER

FIRINCI KARI KOCA – HEM USTASI HEM EŞİ

Kütahya’da 50 yıldır Fırıncılık yapan Hüseyin Keskin (63) ve eşi Nezire Keskin (54), gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Kocasının 40 yıl önce bu mesleği kendisine öğrettiğin söyleyen Nezire Keskin 3 tane de kız evlat büyütmüş.

Çok uzun yıllardır Kütahya Gaybi Efendi Mahallesi’nde fırıncılık işiyle uğraşan bir aile var. Keskin ailesi tüm fertleriyle birlikte deyim yerinde ise ekmeklerinin peşinde koşuyor. Hüseyin Keskin 1968 yılında fırıncılık mesleğine başladı. 1969 yılında da eşi Nezire Keskin’le hayatını birleştirdi. Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda fırın ustası olarak çalışan Hüseyin Keskin, yaklaşık 40 yıl önce eşi Nezire Keskin’e bir fırın açmış. Karısına da fırıncılık mesleğinin tüm detaylarını öğreten Hüseyin Keskin, hem devlette işçi olarak çalışmış hem de eşiyle birlikte kendi işyerlerinde ekmeklerinin peşinde koşmuş.

3 kız çocuğunu da büyüten Nezire Hanım “eşim benim aynı zamanda ustamdır. Bana bu mesleğin tüm inceliklerini öğretti. Hem kızlarımı büyüttüm hem de çalıştım. Bir zamanlar gazetelere girişimci kadın diye haber de oldum. Kızlarım da bu mesleği öğrendi. Namusumuzla, emeğimizle paramızı kazanıyoruz” diye konuştu.

Hüseyin Keskin ise 50 yıllık mesleğini yavaş yavaş bitirmek istediğini söylüyor. Keskin Fırın’ı halen Gaybi Efendi Mahallesi’nde ekmek, pide ve hamursuz gibi ürünleri vatandaşlara sunmaya devam ediyor.

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar