Connect with us

EĞİTİM

SINAV SONRASI SKANDAL

Kütahya Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nde LGS sınavı sonrası yaşananlar, adeta velileri çileden çıkarttı. LGS’ye giren öğrencilerin soru kitapçıkları sınav sonrası okul kapısında ilkel görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) Kütahya’da bir skandalla tamamlandı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülere göre Kütahya Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nde sınav sonrası çocuklarının sorularını almak isteyen öğrenci velileri, okul yönetiminin kendilerine davranışının çok ilkel olduğunu kaydetti.  Bir vatandaş sosyal medyada paylaştığı görüntülere şu yorumu yaptı: “Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi bugün liseye geçiş sınavından sonra soru kitapçıklarını almaya gittiğimizde karşılaştığımız manzara, velilere ve öğrencilere reva görülen bu mudur? Okul idaresine bu durumu sorduğumda ‘Bu şekilde bu kitapçıkların dağıtımı bizi ilgilendirmiyor, biz sadece sınavı yapmakla mükellefiz’ dedi. Takdirdi Kütahya kamuoyuna bırakıyorum.”

Öte yandan Tavşanlı ilçesinde de bir okulun müdürünün sınav sonrası soru kitapçıklarını dağıtmadan okulun kapılarını kilitleyip, velileri zor durumda bıraktığı iddia edildi. Öte yandan Kütahya Halk eğitim Merkezi’nde de benzer bir durumun yaşandığı kaydediliyor. Konularla ilgili olarak Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün soruşturma başlatması bekleniyor.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar