Connect with us

DİĞER

YIKILAN STADIN YERİNE BAHÇE Mİ YAPILSIN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesinde bazı illere yapacaklarını söylediği ‘Millet Bahçesi’ Kütahya’nın da gündeminde. Yıkılan Dumlupınar Stadyumunun yerine vatandaşlar millet bahçesi yapılmasını istiyor.

Dumlupınar Stadyumunun tribünlerinin yıkılması ile birlikte Kütahya kamuoyunda yeni bir konu gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde stadyumun yıkılmaması için kamuoyu oluşturan halk bu kez de yıkılan Dumlupınar Stadyumu yerine millet bahçesi istedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesin de gündeme getirdiği ve bazı illerin ismini vererek yapacaklarını açıkladığı ‘Millet Bahçesi’ için Kütahya’da harekete geçti. Kamuoyunda talep gören Millet Bahçesi ile ilgili vatandaşlar ikiye bölündü.

EVET YAPILSIN, YEŞİL ALAN ARTISIN

Tribünleri yıkılan Dumlupınar Stadyumu yerine yan sahalarla birlikte geniş ir park yapılmasını isteyen vatandaşlar “Kütahya’nın şehir merkezinde çok büyük bir yeşil alanı yok. Dumlupınar Stadyumunun yerine büyük bir park ve yeşil alan düşünülebilir. Şehrin ortasında herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir park olur. Adı da zaten Miller Bahçesi olarak uygun görülmüş. Bu fikri destekliyoruz ve yetkilerin bu konuda harekete geçmesini talep ediyoruz. Stadyum şehir dışına bir alan yapılabilir. Şehir merkezinde herkesin gelebileceği büyük bir alan yıkılan stad ve çevresine uygun olur.” şeklindeki olumlu görüşlerini dile getirdiler.

SÖZ VERMİŞLERDİ, STAD YIKILMAYACAKTI

Millet Bahçesi güzel bir fikir olduğunu dile getiren bir grup vatandaş ise millet bahçesinin yapılmasına karşı olmadıklarını ancak yıkılan stadyumun yerine yapılmasın uygun olmadığını ifade ettiler. Vatandaşlar “Son dönem milletvekilleri Dumlupınar Stadyumunun yıkılmayacağını yenileceğini hatta şehre iki stad birden yapılacağını söyleyip söz vermişlerdi. Kaldı ki bu Millet Bahçesi Cumhurbaşkanının projesi. Yani hükümet projesi. Kütahya daha önce Belediye imkanları ile Vefa üst geçidini inşa etti. Komşu illerde bunu karayolları yaparken o dönemde biz kendi cebimizden yapmıştık. Vefa üst geçidinde olduğu gibi neden Belediyenin parası bu millet bahçesini ile yapalım. Yapılmasına karşı değiliz. Elbette yeşil alan ve Kütahya’’ya yakışan bir park, bahçe yapılsın. Ancak bunu hükümet yapsın. Dumlupınar Stadyumunun bulunduğu alan iyileştirilerek halka ve amatör sporların kullanımına yeniden sunulabilir. Yıkılanın yerine yenisi yapılmıyor. Yüzme havuzu yıkıldı yerine daha yapılacak Stadyumunu akıbeti de kapalı yüzme havuzuna dönemsin. Millet bahçesi başka bir alana yapılsın.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar