Connect with us

HABERLER

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI AHMET ERBAŞ: “YATIRIMLARI DESTEKLİYORUZ”

Bayram sonrası açılması planlanan Özel Kütahya Hastanesini gezen MHP Milletvekili adayı Ahmet Erbaş “Özel Kütahya Hastanesi Türkiye genelinde A Plus hizmet verecek bir hastanedir” dedi. Emeği geçenlere teşekkür eden Erbaş 600 kişinin çalışacağı hastanenin bir fabrika gibi istihdam hizmeti vereceğini belirtti.

Özel Kütahya Hastanesini İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Kırçı ile birlikte ziyaret eden birinci sıra milletvekili adayı Ahmet Erbaş’ı Hastane yönetim kurulu başkanı Süleyman Höyükoğlu, yönetim kurulu üyesi Mustafa Ilgaz ve hastane genel müdürü Melek Songül karşıladı. İlk önce hastaneyi gezen Erbaş genel müdür Songül’den bilgiler aldı. Yapılan tüm işlemleri ve alınan tüm cihazları tanıtan Melek Songül Özel Kütahya Hastanesinde bölgede olmayan zen oda tomografi cihazı, yapılamayan ameliyatların yapılacağını söyledi. Acil yatakları, yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneleri ve yeni doğan ünitesi ile Kütahya’da önemli bir eksikliği gireceklerini belirten genel müdür Melek Songül bazıo prosedürler sebebi ile açışlarının geciktiğini vekil adayı Erbaş’a iletti.

BÜROKRASİ AÇILIŞIMIZI ERTELEDİ

Hastane gezisinin sonrasında Ahmet Erbaş’ı geçen hafta ziyaret ederek 23 gündür atılamayan imzanın Erbaş’ın girimleri atıldığını dile getiren Özel Kütahya Hastanesi Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Ilgaz, Özel Kütahya Hastanesinin şehir için büyük bir kazanç olduğunu ifade etti. Ilgaz “Bürokrasiden dolayı hastanemizin açılışı çok gecikti. Kütahya’yı aşıyoruz ama Ankara’da takılıp kalıyoruz. Geçen hafta Ahmet Bey’in yanına gittik ve 23 gündür Ankara’da onaylanmayı bekleyen bir evrakımız vardı. Kendisi de sağlık sektöründe üst düzey yöneticilikler yaptığı için Ankara’da iyi bir ağırlığı var. Biz derdimizi anlattık ve sağ olsun hemen irtibata geçerek, ‘Kütahyalıların bir an önce sağlık hizmeti alabilmesi için benim ve şehrim adına yapacaksınız’ dedi. 3 saat gibi kısa bir sürede evrakımız onaylandı ve sisteme düştü. Bize bu konuda son derece büyük bir destek verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

YATIRIMLARI DESTEKLEMEK ZORUNDAYIZ

Kütahya’da ciddi anlamda sağlık alanında vatandaşların muzdarip olduğunu ifade eden Ahmet Erbaş “Bizler kamu yararına dediğimiz bu tip organizasyonları ve yatırımları desteklemek zorundayız. Hatta bu bir zorundalık değil, mecburiyet. Bunun iki sebebi var. Birinci sebebi konunun sağlık olması. Çünkü sağlık elden gittiğinde sizin paranızın, namınızın ve şöhretinizin hiçbir anlamı yok. Kütahya’da şuan çok ciddi bir şekilde sağlık alanında vatandaşlarda bir muzdariplik var. En başta doktor açığından kaynaklanan bir mağduriyet var. İkincisi hastanelerimizin fiziki şartlarının bir kısmının yetersiz olmasıdır. Özellikle özel hastanecilik Türkiye’de yaygınlaşmaya başladıktan sonra, bu açık her yerde kapanmaya başladı. Daha pratik ve daha hızlı bir şekilde hastalara ulaşma şansı doğdu. Bu görünen tarafı. Görünmeyen tarafı ise şu binada 600 kişi çalışacak. Bu büyük bir fabrika demektir. Şuanda 600 kişilik bir fabrika yapabilmek en az 100 milyon dolarlık bir yatırımı gerektiriyor. Ama gördüğünüz gibi illa bir fabrika olması gerekmiyor. İnşallah grubumuz verimli çalışmaları neticesinde hastanemizi de büyütür. Sağlık sektörüne girmek isteyen diğer arkadaşlarımızda mutlaka bunu görüp, sürekli bir tık üzerine koyarak yeni eserler kazandırırlar. Ayrıca Kütahya’nın termal ve fizik tedavi anlamında Türkiye’nin merkezi olabileceğine inanıyorum. Böyle bir eseri Kütahya’da görmekten çok mutlu oldum.” dedi.

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar