Connect with us

DİĞER

BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU: “HABERİNİZ BİZE GÜÇ VERDİ”

‘Yıkılan stadın yerine millet bahçesi mi yapılasın’ başlıklı haberimizin ardından bir gün sonra Kütahya Belediye Meclisinden stadyum alanı ile ilgili millet bahçesi kararı çıktı. Belediye başkanı Kamil Saraçoğlu “Haberiniz bize güç oldu. meclisimiz Kütahya’nın geleceği ile ilgili önemli bir karar aldı” dedi.

Yıkılan Dumlupınar Stadyumu ve çevresi ile birlikte 75 hektarlık alanın millet bahçesi olması için önce ki gün Belediye Meclisinden çıkan kararı Yeni Kütahya’ya değerlendiren Başkan Saraçoğlu yapılan haberin kendilerine güç verdiğini söyledi. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ““Kamu binalarının yapılması ve şehir dışına çıkartılması ile ilgili önemli adımlar atıldı. Merkezde sadece valilik ve belediye binaları var. Diğer binalar şehir dışına alınıyor. Bizim gibi kadim ve tarihi şehirlerde yeşil alan bulmak ve meydan oluşturmak çok zor. Şehir içinde park olarak stadyum olarak kalmış alanlarında yeniden inşaat yapılmaması konusunda kamuoyunun yerel seçimlerden önce ve seçim sonrasında talepleri vardı. Bunlardan birisi Zafer Meydanın genişlemesi ve meydan olmasıydı. Geçmiş dönemde de bu dönemde de çalışma yapıldı ve yapılıyor. Meydan ile birlikte Azerbaycan Parkı ve stadyum alanın entegre olması konusunda bir çalışmamız vardı bizim. Kamuoyunda bu konuda muhalefet olduğunu sanmıyorum hatta vatandaşlarımız stadyum alanı yeniden beton olmasın şehirde nefes alınabilecek bir alan olsun diye Kütahya’yı düşünen herkesin ortak görüşüydü.” dedi.

KOMŞU İLLERDE KÖTÜ ÖRNEKLERİ VAR

Komşu illerde stadyumların TOKİ’ye verildiğini ve yerine beton binaların yapıladığını dile getiren Saraçoğlu “Komşu illerde bunu yaptılar. Eski stadyumu TOKİ’ye verdiler ve yerine devasa iş merkezi yapıldı. O yeşil alan öldü. Bence böyle şehir içinde kötü yapılaşma doğru değil. TOKİ’ye 15 bin kişilik kapalı stadyum yapılacak. Böyle bir durum olunca bize sizin yazılarınız ve haberleriniz güç verdi. Kararımızı alırken sizin yayınlarınızla ayaklarımız yere sağlam bastı. Meclisimizden karar aldık. Alanımızın içinde stadyum, yan sahalar, kapalı spor salonu, eski Halk Eğitim Merkezi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası, Kılıçarslan Lisesi ve DSİ toplamda 75 hektarlık bir alan. Bun alanın millet bahçesi olması konusunda meclisimize teklif getirdik ve meclisimizde tarihi bir karar alarak bu teklifi onayladı. Bu şehrimiz adına önemli bir karar. O alanda mülkiyetleri bulunan kurumların bu karar destek vereceklerini düşünüyorum. Kütahya’ya bu kararımız hayırlı olsun.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar