Connect with us

HABERLER

ALİ ÇETİNBAŞ: “MİLLET İTTİFAKINA OY VERMEYİN KARDEŞİM, OYUNUZ CHP’YE GİDER.”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 24 Haziran seçimlerinin çok önermli olduğunu belirtti. Özellikle Saadet Partili ve Demokrat Partililere seslenen Çetinbaş, “ Vermeyin kardeşim, oyunuz CHP’ye gider.” dedi.

“SİYASİ PARTİMİZE OLAN İLGİ VE TEVECCÜHÜN ARTTIĞINI GÖRÜYORUZ”

İl Başkanı Çetinbaş “Seçim kampanyamıza başladığımız günden geldiğimiz bugüne baktığımızda siyasi partimize olan ilgi ve teveccühün arttığını görüyoruz. 24 Haziran’a kadar bunu en tepe noktaya taşıyacağımız kanaatindeyim ve 24 Haziran seçimleri AK Parti’miz açısından ve Cumhurbaşkanımız açısından Kütahya’da şimdiye kadar almış olduğumuz en yüksek oy oranı olarak tebarüz edecek, böyle ümit ediyorum, böyle öngörüyorum.” dedi.

“BEŞ MİLLETVEKİLİNİN BEŞİNİ DE ALMAK İSTİYORUZ”

Milletvekili seçimlerinde hedeflerinin 5-0 olduğunu vurgulayan Çetinbaş, “Referandumda oy oranımız yüzde 68’di. Yine yüzde 70-75 oranında tamamlayacağız inşallah. Cumhur ittifakı içerisinde yüzde 75-80’lere varan bir hedef ortaya koyuyoruz. Cumhur ittifakı içerisindeki siyasi partilerimiz hem de liderlerimiz Kütahya’da her daim ferasetiyle karar vermiş Kütahya seçmeninden yüzde 80’lere varan bir oy temin etmeye mahir. Hem siyasi partilerimizin milletimize olan bakış açışı hem de milletimizin Kütahya’da siyasi partilerimize bakış açısı son derece olumlu ve yerinde” dedi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI PAYDASINDA BİR ARAYA GELMELERİNİ ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM”

Elbette karşı ittifakla da çok fazla ilgilenmiyoruz ama ittifakların alacağı milletvekilleri öncelikli olarak belirli olacağı için özellikle Kütahya’da ittifak içerisindeki en çok oy alan siyasi partilerin oyları destek olacaktır. Şunu görmek ve anlatmak lazım; eğer Cumhuriyet Halk Partisi millet ittifakı içerisinde birinci siyasi partiyse hem Saadet Partisi’ne hem Demokrat Parti’ye hem de İ.P’ye oy veren bütün seçmen Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir milletvekili çıkması adına destek olmuş, onunla birlikte hareket etmiş olur. Özellikle Saadet Partisi ve Demokrat Partisi seçmenlerin buradaki sıkıntıyı göreceği kanaatindeyim. Bu büyük bir problem, siyasi hayatları boyunca karşılarına çıkan en farklı görüş, en aykırı duruş CHP. Bu iki siyasi partinin Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı, düşmanlığı paydasında bir araya gelmesini anlamakta zorluk çekiyorum. Burada hem Saadet Partili hem de Demokrat Partili kıymetli hemşerilerime sesleniyorum, vermeyin kardeşim, oyunuz CHP’ye gider.” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar