Connect with us

HABERLER

MHP BİRİNCİ SIRA ADAYI AHMET ERBAŞ: “KÜTAHYA’YI KENDİ EVİM GİBİ GÖRÜYORUM”

Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi birinci sıra milletvekili adayı Ahmet Erbaş, Kütahya’nın eksikleri olduğunu ve bu eksiklerin tamamlanabilmesinin yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğini dile getirdi.

“SİZİN İÇİN ELİMİ TAŞIN ALTINA SOKARIM”

Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden MHP milletvekili adayı Ahmet Erbaş gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte tüm üyelere birlik ve beraberlik içinde oldukları için teşekkür etti. Erbaş konuşmasında “Yerel medyanın ne kadar önemli olduğunu ve sizlerin hangi şartlar altında çalıştığınızı çok iyi bilenlerden birisiyim. Çok kısa bir süre de olsa benim de bir radyo ve televizyonum vardı. Aslında siz isimsiz kahramanlarsınız. Bu şehrin tüm nefesi sizinle beraber soluklanıyor. İnsanlar birçok şeyi sizle öğreniyor. Medya kuruluşlarının bir ilde bu kadar birlik ve beraberlik içerisinde olması gerçekten çok sevindirici. Burada böyle güzel bir hava var, bu takdire şayan bir şey. Şahsım Ahmet Erbaş olarak, mensubu bulunduğum Milliyetçi Hareket Partisi olarak İl Başkanımızla yerel medyanın özlük haklarından, maddi sorunlarından, fiziki şartlarından, birçok sıkıntılarıyla ilgili hem yerel bazda hem de genel bazda benim yardımcı olabileceğim bir şey varsa sizler için elimi taşın altına sokmaya hazırım. Her insanın olduğu gibi sizlerin de tuttuğu bir takım, gönlünde yatan bir siyasi parti vardır. Bunu yazılarınızda veya haberlerde yansıtmasanız bile hepinizin bana sempati duyması ya da benim mensubu bulunduğum Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermeniz gerekiyor diye bir anlayış yok. Mutlaka sizlerin içinde de bizleri eleştiren, olumlu eleştiren ve başka yönlerden bakan arkadaşlarımız da vardır onlara da çok teşekkür ediyorum. Böyle sesler de olmazsa insanlar kendisini başka bir dünyada görür. Biz de mağrur olmadan sizlerle iyi niyet ve hakkaniyet ölçüsünde her türlü davanızda yanınızda olmaya hazırım” dedi.

“KÜTAHYA İLE İLGİMİ HİÇ KESMEDİM”

2007 yılında da ben buraya gelmiştim. Burada 20-30 yılın en büyük kampanyalarından birini yapmıştım. Bir gönül seferberliği yapmıştık ama oradaki sandık başka bir şeydi. Takdiri ilahidir. Orada o seçimi kaybettik ama seçimi kaybettikten sonra normal birçok siyasetçinin refleksi gibi ya buradaki siyasi hayattan çekilecektim ya da buraya küsecektim. Buradaki arkadaşlarımın birçoğu bunu biliyorlar, benim Kütahya ve Kütahyalılarla ilgili hiçbir şey ilgimi kesmedi. Kütahya’nın adı geçtiği her yerde Ankara’ya, İstanbul’a veya son zamanlarda yaşadığım Kıbrıs’a gelen kim varsa başımın üstünde yeri vardır. 2013 yılında Kıbrıs’ta özel bir üniversite açtık, Türkiye Cumhuriyetinde ilk verdiğimiz burs Şehit yakınları ve gazi yakınlarıdır. Genel Kurmay Başkanlığına yazdığımız resmi bir yazıdır. İkinci yazımı ise Kütahya’ya yazmışımdır. 2018 seçimlerinde siyasetle ilgili düşüncemizi ifade edince partimize ve liderimize adaylık başvurusunu yaptıktan sonra benim aklımda ve gönlümde Kütahya vardı. Benim Kütahya’da görmediğim hiçbir belde kalmamıştır. O yüzden burayı kendi evim gibi görüyorum. Bir şehre hizmet edebilmek için, bir şehirde yaşayabilmek için illa orda doğmak gerekmiyor. Çünkü biz inanan insanlarız, bizim dinimize, inancımıza ve fiziki şartlarımıza göre anne babamızı ve nerede doğduğumuzu kendi tespit etme imkanımız yok ama nerede yaşayacağımıza kendimiz karar verebiliriz. Ben bu idealle bu ülküyle yola çıktım. Ben Kütahya’nın sesi olmak istiyorum. Her şey el birliğiyle olur. Siyasetçinin, mülki iradenin, Ticaret Sanayi Odasının, gazetecilerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının da aynı hedefte olması lazım. Önce benim şehrim demeliyiz.” ifadelerine yer verdi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar