Connect with us

HABERLER

CUMHRUBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE: “SARAYI ELEŞTİRDİM BEN, ŞATAFATINI ELEŞTİRDİM”

Kütahya’da halka seslenen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Meydanlarda o sarayı senin başına yıkacağım dedim, kastettiğim şatafat. Sarayı niye yıkayım? Saraydaki kültürü, kafayı yıkacağım ben” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kütahya Zafer Meydanı’nda halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine ‘Bay İnce’ dediğini hatırlatan İnce, “Beni seçkinci, elitist gösteriyor. Erdoğan, seninle ben fakir fukara ailelerden geldik. Sen geçmişini unuttun, ben unutmadım, aramızdaki fark bu. Elitistmiş, seçkinciymiş yahu senin neren yerli? Ayran bile yerli değil artık” dedi.

“BENİMLE MEYDANLARDA KAVGA EDİYOR İFTİRA ATIYOR”

Montajlanan fotoğraflarını alandakilere gösteren Muharrem İnce, “Ben iş dedikçe iftiralara başladılar. Samsun’da sahnede bisiklete bindim Uşak’ta traktöre bindim Aydın’da zeybek oynadım. Sahnede bisiklete biniyorum almışlar onu caminin içine yerleştirmişler. Caminin içinde bisiklete biniyormuşum, ahlaksızları namussuzları görüyor musunuz? Bunlar mı Müslüman? Bak traktörle camiye girmişim. Bak camide oynuyorum. Diyorum ki meydanlarda gençler diyorum, gelecek diyorum, aş diyorum, iş diyorum, ekmek diyorum, Erdoğan geliyor meydanlarda kavga ediyor benimle. Kavga etmeyeceğim. 1,5 milyon imam hatip liseli çocuk var işsiz onlara iş bulacağım diyorum, o utanmadan diyor ki Muharrem İnce imam hatipleri yıkacakmış diyor. Ayıp, dürüst ol biraz. Meydanlarda o sarayı senin başına yıkacağım dedim, kastettiğim şatafat. Sarayı niye yıkayım? Saraydaki kültürü, kafayı yıkacağım ben. O sarayı gençlere vereceğim, orayı bilim merkezi yapacağım. Ey Müslümanlar, Türkiye’de 81 milyon Müslüman’dan herhangi birisi camide zeybek oynar mı? Şaşırdı bunlar. Bunlar zavallı. Geçtiğimiz günlerde bir paşa, Erdoğan beni eleştirirken paşa da alkışlıyor. Ben de dedim ki paşa sen bu işlere karışma. Cumhurbaşkanı olduğumda ‘senin apoletlerini sökeceğim’ dedim. Emekliye sevk edeceğim. Erdoğan meğer paşaymış ben onu kantin asteğmeni zannediyordum. Diplomasız paşa olmuş. Demirtaş’ı bırak seni bile ziyaret ettim ben. Bu yorgun adamdan memlekete çözüm beklemeyin. AK Parti’li kardeşlerim siz de yoruldunuz millet de yoruldu. Gelin bir taze kan çözsün bu sorunları.” dedi.

“KÜTAHYA 50 MİLLETVEKİLİNE DAHA BAKACAKSIN”

İnce “Kütahya Türkiye’nin milletvekili sayısını 550’den 600’e siz çıkarttınız. Referandumda yüzde 70 verdiniz. Referandumda evet derken 600 milletvekiline çıkacağını biliyor muydunuz? Şimdi 50 milletvekili, 50 sekreter, 50 danışman, 50 de şoför bakacaksın. 18 bin lira da maaş vereceksin. Türkiye’nin milletvekili sayısı 600’e çıktı Kütahya’nın vekil sayısı 6’dan 5’e düştü. Küçülüyorsun Kütahya” diye konuştu.

“BOR OLARAK SATARSAN UCUZA SATARSIN”

Kütahya’nın bor zengini bir il olduğunu belirten İnce, şöyle konuştu: “Siz bor madeninin üzerinde yaşıyorsunuz. Biz madenleri ne yazık ki işlemeden satıyoruz. Madenleri cevher olarak satıyoruz. Bu da ucuza gidiyor. Biz madenlerimizi mamul madde olarak satmamız lazım. Yani bordan füze yakıtı yapmamız lazım. Bordan ısıya dayanıklı cam yapmamız lazım. Bor olarak satarsan ucuza satarsın. Ama füze yakıtı olarak satarsan, ısıya dayanıklı cam olarak satarsan pahalıya satarsın.” Dedi.

ERDOĞAN’A MEYDAN OKUDU

Cumhurbaşkanı adayı İnce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kütahya’dan meydan okudu. İnce birtelevizyon kanalına çıkmayı teklif ettiği Erdoğan ile ekonomiyi yada istediği bir konuyu tartışabileceğini söyledi. meydanda toplananlar da seslenen ince ‘sizce Erdoğan televizyonla benimle çıkar mı?’ diye sordu. Meydandaki kalabalık ise tek bir ağızdan ‘hayır’ cevabını verdi. İnce “Herkesin evinde buzdolabı var diyor.  Ben sıradan bir köy çocuğuyum. 40 yıl önce de bizim evde buzdolabı vardı. Türkiye’nin büyük sorunları var. Gelin taze bir kan çözsün bunları. Hiç kimseyi ötekileştirmeden ben sadece CHP’nin değil, 4 Mayıs’ta rozetimi çıkardım. Yakamda artık Türk bayrağı var. 81 milyonun cumhurbaşkanı olmak istiyorum.” dedi.

Zafer Meydanındaki mitingin sonunda vatandaşlarla özçekim yapan İnce’ye çini sanatçısı Nur Avlupınar çini hediye etti.  Haber Kaynağı : İHA

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar