Connect with us

HARUN DEMİRTAŞ

KALA, KALA ŞUNUN ŞURASINDA NE? KALDI…

Değerli okurlar 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan partili Cumhurbaşkanı ve erken genel seçimlere kala, kala şunun şurasında 18 gün gibi çok kısa bir zaman kaldı. Yahu neydi o eski yıllarda yapılan seçimler değil mi?
Sizi bilmiyorum ama ben hala bir seçim havası sezemiyorum. Bir sessizlik sürüp gidiyor. Kanaatimce partilerde milletvekili aday listelerindeki beklentiler ve merkezden ilçelerden deprem şoku yaşandı. Bu şok durumu çok çabuk atlatılıp, parti teşkilatları listeleri kabullenmiş durumdalar.  Bereket ayı Ramazan ayının da ulviliğinden olsa gerek, Allah var partililerde eskiden olduğu gibi tantana ve şamatadan uzak bir seçim dönemi yaşatıyorlar.

**** ****
Seçime giren siyasi partiler ilk defa olmazı başardılar. Yani OLMAZ OLMAZ DEME, OLMAZ OLMAZ. Dünün zıt kutupları bu seçimde öylesine can Ciğer kuzu sarması oldular ki; biz seçmenler de şaşırmış vaziyetteyiz. İşte bu zır kutupların başında geçmişte birbirine çok ağır eleştiriler yapan AK Parti ve MHP bir ittifak oluşturdular. CUMHUR ittifakı adını verdiler. Benim gözlemlerime göre de bu ittifakın en ağır yükünü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım çekmekteler. Diğer ittifak ortağı MHP ise twitter’dan yararlanıyor. Meydanlara çıkmayı da her halde pek düşünmüyorlar. Sahi bu arada meraklısına CUMHUR ne demek derseniz. Bay Google den öğrendim ve “Bir yerde toplanmış olan halk topluluğu” imiş. Eş anlamlısı da cümbür cemaatmiş.

**** ****

Birde Cumhuriyet Halk Partisinin başı çektiği MİLLET ittifakı var. Dört partinin CHP – İYİ Parti-DEMOKRAT Parti ile SAADET Partisi güç birliği oluşturdular. İktidarın karşısında bu seçimlerde müthiş bir taktik ile MUHALEFET ittifakı oluşuverdi. Cumhur kelimesi karşısında olan MİLLET “ Ortak bir kültür çerçevesinde bütünleşmiş ve tarih bilincine sahip en büyük insan topluluğu” imiş. Bu arada Cumhurbaşkanı adayları ilimizi ziyaret etmeye başladılar bile ilk önce hepinizin bildiği üzere Cumhurbaşkanı adayı ve İyi Parti lideri Meral AKŞENER geldi. İnşallah Kuruluşun ve kurtuluşun
şehri Kütahya’dan acaba memnun ayrılabildi mi?

**** ****
Bir diğer Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İNCE ülkeyi bir oyandan, bir bu yandan hallaç pamuğu atar gibi karış karış dolaşıyor. Bazen halkın arasına çıkıyor bisiklet biniyor, balık tutuyor. Vatandaşlara daha yakın daha sempatik görünmeye çalışıyor. Telefonu işle self çekmeden de mitinglerini bitirmiyor. Bundan sanırım 10 gün önce de Kütahya’nın kenarından Afyonkarahisar’a geçerken Dumlupınar’ımızı ziyaret etti. Şehitliği ziyaret ederken, Ankara Yeni Mahalle Başkanının Dumlupınar için vermiş olduğu sözü yerine getirirken, şehitliğe yapılan sosyal tesisin temel atma töreninde bulundu ve
bence büyük sükse yaptı. 7 Haziran Perşembe günü de Kütahya da Zafer Meydanında halkımıza konuşma
yapacaklar. Bakalım Muharrem İNCE Kütahya’dan bu iş “Tamam” diyebilecek mi?

**** *****
Şehrimize Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım gelecekler mi bilemiyorum. Şu ana kadar AK Parti’den de basına yansıyan bir bilgi yoktur. Ak Partili beş aday iktidarın verdi güç ve kudretle merkezi ve ilçeleri karış, karış dolaşıyorlar. Son olarak şahsımın halisane bir teşhisi var. Vatandaşlar da büyük bir sessizlik görüyorum. Gerçi ülke olağan üstü şartlarda bir seçime gidiyor. İnsanlar söylemek istediğini pek açığa da vermiyorlar. Bir önceki seçim yazımda yazdığım üzere keşke her ay seçim olsa da bu Millet seçimin nimetlerinden faydalansalar. İşte bugün, yarın bayram öncesi emekliler 1.000 Tl. bayram ikramiyesi alacaklar. Bu binlikler seçim sonrası köprü, yol, su elektrik gibi nasıl geriye hazineye döner onu da kestiremiyorum. Göreceğiz bakalım, bu sessizlik hayır mı? şer mi? bilemiyorum. Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler ve ülkemize ve şehrimize hayırlara vesile kılar.
Hoşça Kalın, Şen ve Esen kalın.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar