Connect with us

HABERLER

SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖMER FARUK EVREN: “KÜTAHYA’YA EKONOMİK AMBARGO VAR”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakını Berat Albayrak’ın ‘Çinli Dalian Jinma şirketi ile Eti Maden arasında yapılan anlaşmanın kapsamında Balıkesir’de bor karbür tesisi kuruyoruz’ açıklaması Kütahya’da yoğun tepkilere sebep oldu. Saadet Partisi milletvekili adayı Ömer Faruk Evren yaptığı açıklamada Bakan Albayrak’ın açıklamalarını eleştirdi.

Dünya bor rezevlerinin %72.8’nin Türkiye’de olduğunu ve bu rezervlerin de yaklaşık %60’ının Emet ilçemizde bulunduğunu ifade eden Evren, Bu tesisin Kütahya’ya kurulması gerektiğini belirten Evren, “2002 yılından beri Kütahya Ak Partiye milletvekili seçimlerinde, referandumlarda, Cumhurbaşkanı ve Mahalli İdare seçimlerinde hep yüksek oranda oy vermesine rağmen karşılığında hiç hizmet alamamıştır.  Kütahya son 16 yılda sürekli göç veren bir il pozisyonunda kalmıştır. Üstüne Kütahya’da ki kamu yatırımları yok pahasına satılmış ve adeta Kütahyalı göçe zorlanmıştır” açıklamasında bulundu.

Milletvekili Adayı Evren açıklamasında “Kırka ,Balıkesir Emet üçgeninde yıllardır bu madene emek veren ve en fazla yatırıma muhtaç ilin Kütahya olduğunu, ancak büyük bir ambargoyla karşı karşıyaymışız gibi ne yazık ki yatırımlar ilimize yapılmamaktadır.Kütahya elinde ki bütün değerleri yanlış yapılan özelleştirmelerle birbir kaybetmektedir. Rahmetli Başbakanımız ve ülkemizde sanayileşme denildiğinde akla gelen tek insan Erbakan hocamız adeta ilimizi ve çevre illeri fabrikalarla donatmış ama peşi sıra gelen hükümetler ve özellikle AKP hükümetleri Ülkemizde üreten her ne varsa yandaşlarına “kapatıyoruz” tabelası asan batık esnaf gibi buraları yok pahasına satmıştır. Burada özellikle Kütahya kamuoyunu bu vurdumduymazlığa karşı çıkmaya ve birlikte hareket etmeye davet ediyorum, hakkımızı ancak birlikte hareket edersek alabiliriz” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar