Connect with us

HABERLER

AK PARTİ MİLLETVEKİL İADAYI İSHAK GAZEL: “İTTİFAKIN TEMELİ 15 TEMMUZ’DA ATILDI”

İftar sonrası Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden AK Parti 26.’cı dönem milletvekili ve 27.’ci dönem milletvekili adayı İshak Gazel yerel basının desteklenmesi gerektiğini söyledi. Gazel diğer gündem konuları ve seçim çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

AK Parti Kütahya milletvekili dayı İshak Gazel Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette Cemiyet Başkanı Erkan Sağlam, yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler hazır bulundu. Ziyareti dolayısı ile İshak Gazel’e teşekküreden Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam 24 Haziran seçimlerinin ülkemize ve Kütahya’ya hayırlı olmasını temenni etti. Milletvekili adayı İshak Gazel ise konuşmasında yerel basının desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Gazel “Öncelikle ben Gazeteciler Cemiyetinin Kütahya Şubesinin bütün üyelerine teşekkür ediyorum yerel basın bizim önem vermemiz gereken bir kurum. Sizler Kütahya’nın hangi alanlarda hangi hizmetlerin yapılması gerektiği noktasında ön ayak oluyorsunuz, vatandaşın çektiği sıkıntıları iletmede aracı olma pozisyonunu üstleniyorsunuz. Üç senedir ben milletvekilliği görevini ifa ettiğimde bunu gerçekten müşaade ettim ve çok faydalı geri dönüşlerde aldığımız kanaatindeyim. Dolayısıyla bu anlamda yaptığımız olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Yerel basını bu anlamda desteklememiz gerekir. Tabi hiçbir ayrım gözetmeden bu desteği mutlaka ve mutlaka sağlamamız gerekir. Bundan sonraki çalışmalarda Kütahya için yapılacak çalışmalarda sizlere de başarılar diliyorum.” dedi

İTTİFAKIN TEMELİ 15 TEMMUZ’DA ATILDI

Gazel konuşmasında Cumhur ittifakının temellerinin 15 Temmuz gecesinde atıldığını belirttiği konuşmasında “Yeni bir seçim sürecindeyiz. Türkiye’mizin içinde bulunduğu durum genel merkezimiz tarafından bize yeniden adaylık görevi tevdi edildi. Bu yönde bizde çalışmalarımıza başladık. Şu an da AK Partimiz için gerçekten çok Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için Kütahya’mız da büyük bir teveccüh olduğunu görmekteyiz. Gittiğimiz her yerde Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Partimizin güzelliklerle karşılandığını müşahede etmekteyiz. Allah nasip ederse büyük zorluklar neticesinde birde ittifakımız oldu. 15 Temmuz’da hain Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizi meydanlara davet ediyorum hava alanlarına davet ediyorum dediğinden dakikalar içerisinde milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olmak için meydanları doldurdu. O süreç içerisinde tabi orada Milliyetçi Hareket Partisinin lideri Sayın Bahçeli’de hükümetimizin arkasındayız ve hain darbe girişimini karşısındayız diye bir demeçte bulunmuştu. Hemen darbe girişiminin bastırıldığı ilk dakikalarında ve orada bir ittifakın temeli adeta atılmıştı.” dedi.

KÜTAHYA’DA CUMHUR İTTİFAKI 5-0 NETİCE ALACAK

Cumhur İttifakının Kütahya’dan 5-0 gibi bir sonuçla seçimi tamamlayacağını dile getiren Gazel “Bu ittifak geçtiğimiz süreç içerisinde de 16 Nisan referandumuyla 1960 darbesiyle Türkiye’de oluşturulan vesayetçi anayasal düzenin 15 Temmuz’da fiilen ortadan kalkması ve 16 Nisan da Ak Parti’nin ve MHP’nin yapmış olduğu çalışma sonucunda hukuken ortadan kalkmasıyla da neticelendi. Yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde gerçekleşecek ilk seçime Cumhur İttifakı olarak giriyoruz. Ben şuna Kani’yim Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Cumhur İttifakı 5-0 buradan bir netice alacak Ak Partimizde bu seçimin neticenin en büyüğünü inşallah bu seçimlerde alacak ve Cumhurbaşkanımızda Kütahya tarihinde ki, en yüksek oy oranıyla ve Türkiye genelindeki en yüksek oy oranıyla tekrar Cumhurbaşkanlığına seçilecek. Bu süreç gerçekten önemli çünkü yeni bir sisteme adım atıyoruz. Türkiye’nin prangalarının ortadan kaldırıldığı bir sistemi inşallah hep beraber inşa edeceğiz. Yeni Türkiye’yi bu vesile ile büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz hep beraber” dedi.

TÜRKİYE MAZLUMUN SESİDİR

24 Haziran seçimlerini dünya üzerindeki tüm mazlumların takip ettiğini belirten milletvekili adayı İshak Gazel “27. Dönem Milletvekilliği de Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın devam etmesi de bu anlamda gerçekten önemli Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısında tavır alan uluslararası emperyal güçlerin ve onların içerdeki temsilcilerin tavırlarını hep beraber görüyoruz ama başaramayacaklarına da bu ülkemizin şahlanışını bu ülkemizin Türkiye’nin yükselişini de engelleyemeyeceklerine de hep beraber inanıyoruz ve güveniyoruz. Türkiye Orta Doğudur, Türkiye Balkanlardır, Türkiye Kafkaslardır, Türkiye Afrika’dır, Türkiye Orta Asya’dır, Türkiye Dünya’nın neresinde bir mazlum varsa, o mazlumların umudu olan bir ülkedir. Bu millet hiçbir zaman yanlış yapmadı. Bizlerde milletin hakimiyetine güvenen insanlarız. Sandıktan da hem Kütahya’mız adına hem de ülkemiz adına güzel bir netice çıkacak. Bu neticeyi de hep birlikte 24 akşamı Ak Partimizde ve Türkiye’nin 81 vilayetinde ve nerede bir mazlum ülkesi varsa orada kutlayacağız” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar