Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA BAYRAMA HAZIR

Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Ramazan Bayramı dolayısıyla il genelinde bayram öncesi ve bayramda çıkabilecek her türlü olumsuzluğa karşı önlem aldıklarını bildirdi.

İl Emniyet Müdürü Çevik, yaptığı açıklamada, alışveriş merkezleri, önemli nokta ve kavşaklar ile diğer illere bağlantı sağlayan kara yollarında tüm asayiş ve trafik tedbirlerinin alındığını söyledi. Halkın yoğun bulunduğu alışveriş merkezleri ve buna benzer bölgelerde yankesicilik, dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı emniyet ekipleri tarafından bilgilendirme yapıldığını belirten Çevik, şunları kaydetti: “Bayram tatili süresince umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek her türlü olumsuz olaylara karşı denetimler sıklaştırıldı. Tatil süresince birçok iş yerinin kapalı olması ve tatil amacı ile vatandaşların ikametlerinden ayrılması sebebiyle hırsızlık olaylarına karşı tedbirler artırılmıştır. Bu dönem süresince mezarlıklar sık sık kontrol edilecek. Özellikle vatandaşlarımızın dini duyguları ile ilgili zafiyetlerinden yararlanan şahıslara karşı gerekli tedbirler alınmıştır. Otogar ve tren istasyonunda görevli personelimiz, seyahat eden yolcuların güvenliği açısından bagaj ve eşyaların denetimleri konusunda, sürücüleri ve diğer yetkilileri uyaracaklardır.”

Çevik, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk karşısında polis imdat hattını da içerisinde barındıran “112 Acil Çağrı Merkezi”ne telefonla ulaşabileceklerini aktardı. AA

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar