Connect with us

EKONOMİ

500 İŞSİZE YENİ İŞ İMKANI

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), İl Özel İdaresi ile Kütahya Belediyesi, ilçe ve belde belediyeler bünyesinde Toplum Yararına Program kapsamında toplam500 kişi 6 ay süre ile  istihdam edilecek.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü (İŞKUR) Kamil Uçan yaptığı açıklamada; “Toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen kadınlar, 35 yaş üstü erkekler, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan  işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamaktır. Programa müracaatta bulunmak isteyen iş arayanların Kuruma kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli, malulaylığı almamaları ve öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç) gerekmektedir. 6Temmuz 2018 ile 31Aralık 2018 tarihleri arasında uygulanacak olan programlar sayesinde 500 işsiz daha geçici süreli iş imkânına kavuşacaktır.Bu kapsamda başvurular; 18 Haziran 2018 tarihinde başlayacak olup 22Haziran 2018 tarihinde sona erecektir dedi”

Programlar; çevre temizliği, park düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi faaliyetlerini kapsamakta olup, programa ait giderler katılımcıların SGK primleri ve maaşları İŞKUR tarafından finanse edilecek. Başvurular 22 Haziran 2018 tarihine kadar  İŞKUR İl Müdürlüğüne veya Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinde ayrıca ALO 170 iletişim hattından da başvuru yapılabiliyor.

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar