Connect with us

HABERLER

İYİ PARTİ MİLLETVEKİL İADAYI İ. EMRE KARAA: “KÜTAHYA AK PARTİYE OY VERDİKÇE YATIRIMLAR AZALDI”

İYİ Parti ikinci sıra milletvekili adayı İ. Emre Karaa yaptığı açıklamada Bakan Albayrak’ın Kütahya’ya verdiği bor karbür fabrikasının inandırıcılığının daha önce verilen sözlerin yerine getirilmemesi sebebiyle zayıflattığını söyledi.

Balıkesir’in ardından bir gün sonra Kütahya’ya da bor karbür fabrikasının yapılacağının açıklamasını İYİ Parti Milletvekili adayı Dr. İbrahim Emre Karaa değerlendirdi. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamanın indırcılığının zayıf olduğunu belirten Karaa “Nihayet Kütahyalı düşük perdeden de olsa Kütahya’mızın ihmal edilmişliğine tepki verdi. Millet ittifakı olarak bizlerin de milletimizin haklı taleplerini dile getirmemiz ve tüm bir Kütahya olarak konunun takipçisi olmamız yerinde olmuştur. Nitekim, bu düşük perdeden tepki dahi AKP hükümetini harekete geçirebilmiştir. Enerji bakanı Berat Albayrak’ın NTV programında Kütahya’da daha büyük ve daha gelişmiş bir tesis açılacağını söylemesini de dikkate alıyor, İYİ parti milletvekili adayı olarak memnuniyet duyuyorum. Ancak daha önce Kütahyalıya verilen sözlerin hiç tutulmamış olması, açıklamanın inandırıcılığını zayıflatıyor. İnandırıcılığı zayıflatan hususlardan ilki Çin firması ile yapılan mutabakatta Kütahya yer almamaktadır, şayet yer almış olsaydı Balıkesir’le aynı anda sevinirdik. İkincisi, bildiğim kadarıyla ortada bir proje olsaydı bunun bütçesi, zamanı, yeri de kesinleştirilmiş olur, oysa muğlak bir seçim vaadi gibi görünüyor. Eskiden olsa verilen sözlere inanırdık, şimdi yeni fabrikayla ilgili olarak biraz daha gözle görünür kanıtlar arıyoruz.  O sebeple, şimdi biraz ciddiyet arıyoruz, ikinci bir mutabakat metninde Kütahya’nın yerini merak ediyoruz, zamanını merak ediyoruz. Şayet doğru ise savunma sanayi ile ilgili ne gibi bir bölge düşünüldüğünü öğrenmek istiyoruz.” dedi.

KÜTAHYA OY VERDİ YATIRIM AZALDI

Dr. İbrahim Erme Karaa Kütahya’nın AK Parti verdiği desteğin artması ile birlikte yatırımlarında azaldığını söyledi. Karaa; “İlginç bir bulgumuz var. Kütahyalının AKP iktidarına verdiği destek arttıkça kamu yatırımları azalmış görünüyor. Belki de yatırım yeri olarak Kütahya’nın seçilmemesinin altında yatan neden budur. Ya da tersinden yorumlarsak Kütahyalı seçmen cepteki seçmen olarak görüldükçe kamu yatırımları azalmıştır. Kütahya ve Kütahyalı, çok daha fazla yatırımı, insanlarımız çok daha iyi hizmeti hak etmiştir. Özel yatırımların ekonomik olarak çöküşe geçmiş bölgelere kaydırılması, bunun için şehrin cazip kılınması da hükumetlere düşen bir görevidir, bu yüzden ilgili yatırımın kamu destekli bir özel teşebbüs olması, yer seçimi konusunda hükumetin üzerindeki bir vazifedir. Gelecek cevapları heyecanla merak ediyor, bu kadarcık bir muhalefetimizin dahi bakanlık katlarında yankı bulmasını Kütahyamız adına sevindirici buluyorum. Bu konuyu mesele edinen tüm siyasetçilere de teşekkürü bir borç bilirim.”

 

 

 

 

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar