Connect with us

DİĞER

MEMUR-SEN’DE “YETKİDE İSTİKRAR 10.YIL KÜTAHYA BULUŞMASI”

Memur-Sen Kütahya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Yetkide İstikrar 10. Yıl Teşkilat Buluşması iftar programında sendika üyeleri bir araya geldi.

Memur-Sen Kütahya İl Temsilciliği tarafından Yetkide İstikrar 10. Yıl Teşkilat Buluşması düzenlendi. Kuran tilaveti ile başlayan İftar programının açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Kütahya  İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Kütahya 1 nolu şube  Başkanı Fatih Köse , “Her zaman için her ortamda üzerimize düşeni yapmakla mükellef bir vizyonun taşıyıcısı durumundayız. Bu anlamda ülkemiz adına önemli işler yaptığımızı, milletin yanında durduğumuzu, millet için millet adına faaliyetlerde bulunan herkesin yanında bulunduğumuzu bütün platformlarda dile getirdik. Bu anlamda Memur-Sen’in değerini ve önemini artık bütün çalışanlarımız da 1 milyonu aşan üye sayımızla ortaya koymuş oldular. Ulaştığımız bu noktada dosta güven düşmana korku veren büyük  bir teşkilat haline geldik. Böylelikle Memur-Sen Türkiye genelinde ülkemizdeki en büyük sivil toplum kuruluşu olmuş ve 1 milyonu aşan üyesiyle kanaat önderliğinin en önde gelen unsuru olmuştur. Bununla kıvanç duyuyoruz” dedi. Programda selamla konuşmaları gerçekleştiren Ak parti Kütahya milletvekili adayları Mustafa Özbey, Ceyda Çetin Erenler ve İshak Gazel Memur-Sen’in ülke istikrarı için önemli teşkilat olduğuna değinerek organizasyon nedeniyle teşekkür ettiler. Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise konuşmasında Memur-Sen’in bugüne kadar elde ettiği kazanımlarla çalışanlar için var gücüyle çalıştığını ve bundan sonra da yeni kazanımlara yola devam edeceğini ifade etti. Daha sonra kürsüye gelen Eğitim Bir Sen genel başkan vekili Latif Selvi ise, Memur-Sen’in son yıllarda yaptığı çalışmalarla memurun ümidi olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Sendikalaşmada teşkilatları güçlü hale getirip

kenetlenerek omuz omuza verip bütün zorluklarla uluslararası ve yerel alanda birlikte mücadele edeceklerini vurgulayan Selvi, dünyada emek mücadelesi dendiğinde onun aktörü ve öncüsünün de Memur-Sen olduğunu dile getirdi. Türkiye’de, memur kesiminin yüzde 70’ini sendikalı yaptıklarını ifade eden Selvi, “Bu başarımızla Avrupa’da, en fazla memur örgütlenmesini ve işçi örgütlenmesini gerçekleştirmiş bir konfederasyonuz. Bu oran, diğer ülkelerde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında değişiyor.” diye konuştu.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne de değinen Selvi, seçimin son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin geleceğinin eğitimle şekilleneceğini belirten Selvi, şöyle devam etti: “Seçimlerde siyasi partiler seçim beyannameleri yayınlar. Bir eğitimci olarak eğitim ile ilgili seçim beyannamelerini inceledim. Bir siyasi partinin seçim beyannamesinden iki örnek vereceğim. Bunlardan birisi diyor ki 1+8+4’ü getireceğiz. Mesleki eğitimi 9 yılın dışına çıkaracağız diyor. Ne anlama geliyor biliyor musunuz? İmam hatip ortaokullarını kapatacağız diyor. Aynı adamlar aynı zamanda karma eğitimin dışındaki bütün uygulamaları sonlandıracağız. Cumhuriyet’in ilanından bu yana erkek ve kız liseleri de var. Söylemek istedikleri, kız lisesi, kız meslek lisesi ve kız imam hatip liselerini sonlandıracağız demek istiyor. Hızını alamıyor ve imam hatip okullarının müfredatını değiştireceğiz diyor. Öyle bir okul yok artık. İmam hatip okulları diyerek imam hatip liseleri ve ortaokulları sonlandırmak istiyoruz diyor. Amaçları bizim inancımız ile kültürümüz ile savaşmayı yeğliyorlar ve bunun için 28 Şubat’a geri dönelim diyorlar” dedi.

Programa AK Parti Kütahya Milletvekili adayları Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Mustafa Özbey, Kütahya Merkez İlçe Başkanı Mehmet Eşsiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, SGK İl Müdürlüğü İsmail Sayar, Çevre Şehircilik İl Müdürü İbrahim Catladan, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve sendika üyeleri katıldı.

 

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar