Connect with us

HABERLER

VALİ NAYİR CHP HEYETİNİ KABUL ETTİ

CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı ile 27. dönem Kütahya milletvekili adayları Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Nayir’in makamında gerçekleşen ziyarette milletvekili adayları Ali Fazıl Kasap, Zeliha Aksaz Şahbaz, Rıdvan Çakır ile CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Karkaç, CHP Kütahya Kadın Kolları İl Başkanı Serpil Gülseven, CHP Kütahya Gençlik Kolları İl Başkanı Evrim Kamil Tuncer seçim sürecine ilişkin Vali Ahmet Hamdi Nayir ile istişarelerde bulundular.

CHP Kütahya İl Başkanı Makbul Sarı, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Kütahya mitinginin sorunsuz şekilde gerçekleştiğini belirterek Vali Ahmet Hamdi Nayir’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“GÜVENLİ VE ÖZGÜR ORTAMI SAĞLAMAK BİZİM GÖREVİMİZ”

Siyasilerin özgür ortamda propagandalarını en rahat şekilde yapabilmelerini sağlamak için titizlikle çalışıldığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sizler rahat propaganda yapasınız diye biz burada görevdeyiz. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun da bize direkt talimatı o olmuştu: ‘Hiçbir zaman güvenlik, özgürlük dengesi diye düşünmeyin. Özgürlüğü birinci plana alın, bütün siyasi partilerimiz rahat bir şekilde propagandalarını yapabilsinler. Güvenlik sebebiyle kısıtladığınız bir şey duyarsam ben rahatsız olurum’ demişti. Biz de bunu yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“SORUNSUZ SEÇİM SÜRECİ İÇİN ANLAYIŞLI OLMALIYIZ”

Kütahya’nın seçim sürecinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı, güven ve huzur iklimi içerisinde süreci tamamlayan illerden biri olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İlimizde hamdolsun demokratik kültür ve demokratik olgunluk iyi bir yerde. Bundan önceki yıllarda da partilerimiz, adaylarımız birbirlerine anlayış göstermişler. Bunda da öyle olmasını istiyoruz. Mutlaka her toplum içerisinde bazı aşırı gidenler de olabiliyor, onlar da yine bizim insanımız. Onlara da engel olmaya çalışıyoruz. Seçime uzun bir süre kalmadı, inşallah herkes talebini, derdini, programını vatandaşa tam olarak anlatır. Bizim en büyük kıymetimiz olan demokrasinin de festivali, bayramı olan o seçim gününde sandık ortaya konur. Yine adliyemizin denetiminde, kontrolünde adaletli, hakkaniyetli bir seçim ortaya çıkmış olur. Biz de yüzümüzün akıyla yukarıya ‘bu işi başardık’ deriz. Bu başarı yalnızca Valiliğin, adli birimlerimizin katkısıyla sağlanacak bir başarı değil, paydaşlarımızın hepsinin de bu başarıda payının olması lazım. Yapıcı olmaları lazım. Bunda da gerekli karşılığı alıyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, seçim sürecinin huzur ve güven iklimi içerisinde geçmesi temennisinde bulunarak milletvekili adaylarına başarılar diledi.

 

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar