Connect with us

HABERLER

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI AHMET ERBAŞ: “KÜTAHYA’NIN SESİ OLACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş Kütahya için çözüm önerileri, Kütahya’nın ihtiyaçları ve adaylık sürecini anlattı. Erbaş yaptığı tespitlerle “Kütahya’nın piara ihtiyacı var” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Kütahya Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş Kütahya’nın içinde bulunduğu durumu ve çözüm önerilerini anlattı. Milletvekili olduğuz zaman “Kütahya’nın sesi olacağını” söyledi.

SEÇİMLERDEN BİR GÜN SONRA BEN AĞLAYAN İNSANLARLA KARŞILAŞMIŞTIM

Kendisin neden seçimlerde Kütahya sorusunu ve Kütahyalının bu kısa sürede kendisine ve partisine gösterdiği teveccühe yanıt veren Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş “Ben ilk defa siyasi hayatıma 2007 yılında Kütahya’da atıldım. İkinci sıradan Milletvekili adayı oldum. O zaman ki seçim kampanyamı hatırlayanlar çok iyi bilirler insan üstü bir performans göstermeye çalışmıştım. Sandıktan çıkamamıştım. Seçimlerden bir gün sonra ziyaretlerim esnasında ben ağlayan insanlarla karşılaşmıştım. Yani o kadar benim kazanacağımdan emin insanlar vardı.” Ben insanların bu teveccühünü görmezden gelemezdim.

İĞNEYİ ÖNCE KENDİNİZE BATIRIN

Seçim zamanlarında siyasetçinin reflekslerinin önemli olduğunu söyleye Erbaş “Burada siyasetçinin refleksi şudur. Bu isterse kendi köyüne muhtar, kendi kasabasına veya şehrin Başkan, ister milletvekili seçimleri olsun. Kaybeden siyasetçi küser bavulunu toplar çeker gider. Ben o kadar çalıştım bana bir şey yapmadılar diye. Ben siyaseti uzun soluklu bir süreç olarak düşünüyorum. Küsme diye bir kavramın siyasette olmaması gerektiğini düşünüyorum. Nasıl ki o halk size oy verdiği zaman ve sandıktan çıktığınız zaman muzaffer edasıyla konuşma yaptığınızda aslında size verilen oyların emanet olduğunu bilmiyorsanız bu muzafferliğiniz çok kısa sürüyor. Yenilgilerde de mutlaka benim bir hatam vardı ki, beni bu kadar çalışmama rağmen değerlendirilmedi yada eksik değerlendirildi gibi kendinize bir soru sormanız, iğneyi önce kendinize batırmanız gerekiyor”

DEVLETİN İMKANLARI İLE HAVA ATMAYI SEVERLER

MHP Milletvekili Adayı Erbaş “11 yıldan bu yana da biz, Kütahya ile hiçbir şekilde bağımızı koparmadık. İlgimizi kesmedik. Ne, Kütahya sporla ilgimi kestim. Ne, STK’lar la ilgimi kestim. Ne de Kütahya adına düzenlenen organizasyonlardan ilgimi kestim ve hatta bir adım daha ileri gidererek aslında her siyasetçinin bunu yapması gerektiğini düşünerek sosyal sermayemiz olan her şeyi Kütahya için kullandık. Bu ne demek? Ben Bursa iş adamıyım işlerlerim var. 300’e yakın Kütahyalı genç arkadaşımızı bir şekilde Kütahya’dan Bursa’ya götürerek veyahut İstanbul’a götürerek iş sahibi olmalarına vesile olduk. Yardımcı olduk. Cenabı Allah’ta onların yiyecek ekmeği oradaymış dedik. Biz buna vesile olmuş olduk. Siyasetçiler için örnek olmalı.

SİYASETÇİNİN HARCAYACAK CEBİ OLMALI

Siyasetçiler genellikle Devletin imkanları ile hava atmayı severler. Devletin imkanlarını getirmeyi ve onunla ilgili övünmeyi çok severler. Ama siyasetçinin bir cebi olmalı, harcayacak kendi bir bütçesi de olmalı, çünkü eğe, siyasete giriyorsa bizde bir söz var.“Siyasetçinin parası pul, evde ki hanımı da dul olmalı” Eğer bu düşüncede değilse siyasetçinin başarılı olma imkânı yoktur. Bu tip siyasetçiler anca başarılı olabilir.

İLK KÜTAHYA’YA BURS VERDİK

2013 yılında Kıbrıs’ta özel üniversiteyi kurduğumuz zaman ilk işimiz buradaki basın yayın organlarını arayarak ve tanıdıklarımıza söyleyerek Kütahya’daki hemşerilerimizin Kütahyalı olması yeterli, başka hiçbir şey aramadık hangi partiye gönül verirse versin bu arkadaşımızın evladı.Biz yüzde 50 bursla okutmayı taahhüt ettik. Burada amacım şu, elimizde ki imkanları da Kütahya ile paylaşarak onların gönüllerinde bir ufacık dahi olsa iz bırakmak istedik”

KÜTAHYA VEKİLİNİ SEÇİLDİKTEN SONRA DA GÖRMEK İSTİYOR

Kütahya’lı seçmenin seçildikten sonra ortak paydaların dışında siyasetçiyi görmek istediğini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş “Burada ki sevda şu ben halkın içinde gezerken hep şununla karşılaşıyorum ülkemizin her yerinde olduğu gibi iş, aş ve yol hemen hemen dünyanın neresine giderseniz gidin Türkiye geneli için konuşuyorum siyasetçilerden ortak istenen taleplerdir. Fakat bunun dışında Kütahya’da esas istenen bir şey daha gördüm. Siyasetçilerden bunu da bana 70 yaşlarında ki bir teyzenin Pazar yerinde söylemesinden dolayı biliyorum seçildikten sonra da görmek istiyor.

KENDİME GÖREV ADDETTİM

Ben 2007 seçimlerinde yaklaşık 58 günlük bir seçim kampanyasında burada bulunmuştum. Kaybettikten sonra 11 gün daha kalarak 58 gün içerisinde gezdiğim yerleri 11 gün içerisine sığdırmaya çalışarak onlara veda ettim teşekkür ettim. Haklarının bana geçtiğini söyleyerek bir gönül izi bırakmaya çalıştık daha sonra cenaze oldu elimden geldiğince gelmeye, düğünleri oldu yine elimden geldiğince gelmeye gayret gösterdim. Kütahyalı Ankara’ya, Kıbrıs’a, İstanbul’a veya Bursa’da herhangi bir işi olduğu zaman yanlarına koşa koşa gitmeyi kendime bir görev addettim”

ÇOK SICAK BİR TEVECCÜHLE KARŞILANIYORUM

Erbaş “Bunun toplumda bir karşılığı olmuş belli ki, şimdi gittiğim her yerde çok ama çok sıcak bir teveccühle karşılanıyorum. 2007 yılında beraber resim çektirmişiz. Onu saklamışlar.Gazete de bir haberimiz çıkmış onu saklamışlar. 2007 yılından benim elimde kalan broşürlerim yoktu. Bu seçimlere girerken aynı mizacı tekrar yapmak istiyordum. O dizaynı yapmak istiyordum. Ben bu broşürleri burada ki arkadaşlardan aldım 11 yıldır saklamışlar. Yani bu kaç tane siyasetçiye nasip olur. 11 yıl önce aday olmuş bir arkadaşın üstelikte kazanamayan bir insanın verdiği bir broşürü saklamak bu benim için gurur verici bir şey”

“EVET” BU BENİM MİLLETVEKİLİM DEDİRTE BİLMELİ

Kütahya’nın ilçeleriyle bir bütün olması gerektiğini söyleyen Milletvekili Adayı Erbaş“Ben bölgeciliğe karşı değilim. Siyasetin içerisinde bunlar olağan şeylerdir. İlçelerin adayları çıkacaktır mutlaka ama asıl olan Kütahya’nın genelidir. Bu coğrafyanın komplesini kucaklamaktır. Aslanapa’daki bir vatandaşımızla Tavşanlı tepecikteki bir vatandaşımız, Simav Kuşu’daki bir vatandaşımızla, Gediz Erdoğmuş daki bir vatandaşımızla ben, istiyorum ki bizim adımızın geçtiği her yerde gururla göğsünü kabartarak “EVET” bu benim Milletvekilim dedirte bilmeli inşallah onun gayreti içerisinde olmaya çalışıyorum. Bunu da hep birlikte başaracağız.”

KÜTAHYA’NIN SORUNU BAŞSIZLIK

Kütahya’nın ana sorununun başsızlık olduğunu düşünen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş “Bu cümleyi söylerken bunun karşılığı nedir diye çok düşündüm. Ama bana göre Başsızlık. Kütahya’nın sorunu Başsızlık. Yani bu işe gönül vermek ayrı bir şey, bu yörenin içinden çıkmak ayrı bir şey, ama iş bitirebilme kabiliyeti ayrı bir şeydir. Biz siyasilerin en büyük dez avantajı ya da bu bizim hastalığımız,ötekileştirmek. Bu hepimizde var. Ak Parti’de var. MHP’de de var. CHP’de de var. Herkeste var ötekileştiririz yani bizden ve bizden olmayanlar diye. Ama söz konusu Kütahya’nın kalkınmasıysa, refahı ve huzuruysa ve layık olmayanlara layık olan yerleri vermekten vaz geçmemiz lazım. Bizim birik ve beraberlik içinde olmamız lazım”

KÜTAHYA’NIN GENELİNE YANSITACAK İŞLER YAPMAMIZ LAZIM

Ticaret ve Sanayi Odasına gittiklerinde Kütahya’da TOBB Üniversitesinin burada Teknoloji Üniversitesi kurmak için gayret ettiklerini ve son derece yerinde bir karar aldıklarını ifade eden Erbaş; “Son derece yerinde bir karar aldıklarını düşünüyorum. Çünkü Dumlupınar Üniversitesinin yanında birde Teknolojik Üniversitenin ve Türkiye’de ilk 10’a giren bir üniversitenin Kütahya ya gelmesi lazım ve işte bunun için mücadele ederiz. Buraya özel bir Üniversite şahsi olarak ticaret olarak düşünen bir üniversite gelseydi bunun için mücadele eder miydim bilmiyorum. Ama bu kurumsal bir üniversite “EVET” bunun için mücadele ederim. Bunun için yapılacak her türlü gayretin içinde oluruz. Yeterki yatırımları doğru yapalım Devletin ve beytül malını uygun yerlerde harcayalım.  Yoksa benim tek başıma yapabileceğim bir şey değil. Sonuçta seçilirsek seçilen 5 arkadaşımızın birlik beraberlik içinde yapabileceği bir şey. Bu hangi partiden olursa olsun. Birlik beraberlik olmazsa olmaz”

MEMURLAR İKİYE BÖLÜNMÜŞ

Görüyorsunuz, memurlar ikiye bölünmüş Kamu-Sen, Memur-Sen ve diğer sendikalar, bu tarafa geliyorsunuz. Halkımızı ikiye üçe otomatikman siyaseten bölmeye çalışıyorlar. Aslına bakarsanız bu ittifakların iyi tarafı da oldu. En azından Cumhur İttifakı olarak. Daha düne kadar zımnen de olsa birlikte olamadığımız, birçok konuda ayrı düştüğümüz Ak Parti ile şimdi ortak bir noktada nezaket çerçevesinde siyaset yapmaya çalışıyoruz. Ben her zaman şunu söylüyorum. Kütahya da taş üstüne taş koyan bütün siyasetçiler hepsine saygılarımı sunuyorum. Rahmetli olanlara rahmet diliyorum. Hepsininde benden çok çok daha iyi insanlar olduğunu söyleyerek yola çıkıyorum. Bu memlekete yapılacak her türlü yardım bizim ailemize veya bizim cebimize gelmez Kütahya’nın geneline yansıtacak işler yapmamız lazım”

KÜTAHYA’NIN PİAR’A İHTİYACI VAR

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş “Şunu net bir şekilde söylemem gerekiyor ki, Kütahya’nın PİAR’a ihtiyacı var. Son 10 yıl içinde Eskişehir’de açılan bir tane fabrika yok, hiçbir Kütahyalıda Eskişehir’e Fabrika açıldı diyemez. Hatta ve hatta benim bildiğim kadarıyla 80’den fazla büyük işletme de kapatıldı. Bunun teknolojik ömrü bittiğinden veya başka bir yere taşındığından, özellikle tekstille olan üretimlerin bir kısmı Bulgaristan tarafına kaydı. Fakat 79 yaşındaki bir belediye başkanı Porsuk çayını değiştirerek başka bir dünya yarattı orada; bir müze ile başka bir dünya yarattı. Şimdi Eskişehir önüne bakıyor, orada hiç dedikodu yok, herkes ticaretini önüne dökmüş ekonomik olarak gelişmişler. Eskişehir daha düne kadar bizim ilçemizdi. İnsanlar birbirleriyle uğraşmıyor. Bizim en büyük sıkıntımız sosyal medya aracı ile yaşamı kendimize zindan etmek! Orada insanlar Facebook’tan birbirlerine saydırmıyorlar. En büyük sıkıntımız şu anda Sosyal medya aracı ile yaşamımızı kendi kendimize zindan etmek. Çok basit bir şey söylüyorum. Yalnızca bir lavanta çiçeği ile Burdur, Isparta arasında ki, bir belde yılda 200-250 bin insanı topluyor. Bir lavanta çiçeğinin resmini çekmek için. Cenabı Allah bir kuluna dese ki “Bir hayal et, sana bir yer bağışlayacağım. Bunların içinde ne olsun? muhtemelen şöyle söylerdik. Bir kere doğası çok güzel olsun, havası çok güzel olsun, yer altı ve yer üstü suları çok olsun, madenleri olsun, işte göl ve göletleri olsun, dağı olsun.” Bizde yok yok, altına kadar her şey var ama bir tek bunları işleyemiyoruz.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar